Yatırım yapmaya başla!

Google Mesajlaşma Uygulaması Hangouts’un Fişini Çekmeye Hazırlanıyor

Yazılım devi Google’ın mesajlaşma uygulaması Hangouts, 2020 yılından itibaren normal kullanıcılara kapatılacak.
Google Mesajlaşma Uygulaması Hangouts’un Fişini Çekmeye Hazırlanıyor

Arama motoru devi Google, bilindiği üzere pek çok farklı bilişim alanında kullanıcıların ihtiyaç duyduğu hemen her türlü uygulama desteğini veriyor. Pek çok farklı alanda uygulaması mevcut olan ABD’li teknoloji devinin, bazı uygulamaları büyük ilgi görürken bazıları ise rakiplerinin gölgesinde kalıyor.

Şirket 2013 yılında mesajlaşma uygulaması olarak Hangouts’u geliştirmiş ve uygulama belirli bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılır hale gelmişti. Ancak daha sonra Messenger, WhatsApp ve pek çok mesajlaşma uygulamasının hızla yaygınlaşması, Hangouts’un pabucunu dama attı diyebiliriz. Kurumsal müşteriler tarafından daha çok kullanılan uygulamada yolun sonu görünmeye başladı.

Hangouts 2020’de Kullanıcılara Kapatılacak

Hangouts 2020’de Kullanıcılara Kapatılacak

9to5Google’da yer alan bilgilere göre mesajlaşma uygulaması Hangouts, 2020 yılından itibaren normal kullanıcılara kapalı hale gelecek. Ancak uygulama tamamen ortadan kaldırılmış olmayacak. Google’ın kurumsal müşterilere yönelik hizmeti G Suite’in bir parçası olarak Hangouts kullanılmaya devam edecek. Dolayısıyla uygulama sadece kurumsal alanda hizmet vermiş olacak.

Şirketin geçen zaman içerisinde Hangouts için çeşitli güncellemeler yapmış olsa da, daha çok Allo ve Duo gibi uygulamalara odaklandığı biliniyor. Bu alanda Apple’ın iMessage servisinin karşısına Android cephesinde Hangouts ile çıkmak isteyen Google, bu alanda istenen başarıyı elde edemedi.

Hangouts’u kullanan aboneler için halen vakit olduğunu söyleyebiliriz. Elde edilen veriler ışığında Google’ın Hangouts uygulamasını 2020 yılına kadar kullanılabilir halde tutacak görünüyor. Tabi bu süreçten sonra da uygulamayı kullanan kurumsal müşteriler için herhangi bir değişiklik yaşanmayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum