Yatırım yapmaya başla!

Google Drive Çevrimdışı Depolama Özelliğine Kavuşuyor

Google’ın en çok kullanılan hizmetlerinden biri olan Drive’a çevrimdışı depolama özelliği geliyor.
Google Drive Çevrimdışı Depolama Özelliğine Kavuşuyor

Son yıllarda bulut depolama hizmetlerinin hızla yaygınlaştığına tanık oluyoruz. Apple, Google, Amazon gibi şirketler bulut teknolojilerine büyük yatırımlar yapıyor. Yazılım devi Google, Drive ile milyonlarca kullanıcıya internet üzerinde veri depolama imkanı sağlıyor. Özellikle Android kullanıcılarının büyük bölümü kişisel verilerini Drive ile senkronize olarak depoluyor.

Google, milyonlarca kişiye sunduğu Drive için daha iyi deneyim sunmak adına yeni özellikler geliştiriyor. Bilindiği üzere Google Drive’ın kullanılması için internet bağlantısı birinci öncelik. Ancak zaman zaman bu bağlantı yavaşladığında kullanım deneyimi zor bir hale bürünüyor. Şirket bu sorunu çözmek adına Drive platformunun çevrimdışı olarak çalışmasının planlarını yapıyor.

Google Drive İnternetsiz Çalışacak

Google Drive İnternetsiz Çalışacak

Bilindiği üzere kullanıcılar artık depolama işlemlerini bulut platformlarında yapıyor. iCloud, Drive gibi hizmetler milyonlarda kullanıcının kişisel verilerine ev sahipliği yapıyor. İnternet hızının yavaş ya da kısıtlı olduğu bölgelerde bu hizmetler kesintiye uğruyor. Google bu sorunun çözecek yeni bir özelliği test ediyor.

Şirket geliştirdiği özellik ile Belgeler, Slaytlar ve E-Tablolar’ı çevrimdışı olarak depolama imkanı sağlayacak. Bununla beraber PDF dosyaları da yine Drive platformunda çevrimdışı olarak saklanabilecek. Beta kapsamında sunulacak özellik ile Drive kullanıcıları PDF dosyalarına internet bağlantıları olmasa da erişebilecek.

Google’dan Office Atağı

Google'dan Office Atağı

Google’ın Drive üzerinde çalıştığı çevrimdışı modu ilk olarak beta programına sunulmuş durumda. Sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılan bu özelliğin önümüzdeki günlerde kararlı sürüm için yayınlanması bekleniyor. Beta programına yönetici grubuna ait bazı kullanıcılar giriş yapabiliyor ve çevrimdışı özelliğini deneyimleme şansına sahip.

Google bu özelliği ile Office’e rakip oluyor diyebiliriz. Halihazırda Office bünyesi altında bulunan yazılımlar Google tarafından interaktif olarak sunuluyor. Verilerin internet üzerinde depolanıyor olması da bilgi kaybının önüne geçiyor. Çevrimdışı özelliği ile beraber Google’ın Office yazılımlarının yapabildiği her şeyi yapabilir hale geldiğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum