Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Bulut Hizmeti Drive, Android Mağazasında 5 Milyar Barajını Aştı

Google’ın sevilen hizmetlerinden Drive, Play Store’da 5 milyar indirme sayısına ulaşan uygulamalar arasında katıldı.
Google’ın Bulut Hizmeti Drive, Android Mağazasında 5 Milyar Barajını Aştı

Dünyanın arama motoru olan Google, çok sayıda ürün ve hizmetin de geliştiricisi konumunda. Bu yolla milyonlarca kullanıcıya ulaşan şirket, uygulamalarının kullanım oranını artırıyor ve yeni özellikler ile donatmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Google, Android işletim sisteminin geliştiricisi konumunda ve Play Store aracılığı ile kullanıcılara uygulama desteği sağlıyor. YouTube ve Haritalar gibi başlıca platformların indirme sayısı milyarlar ile ölçülüyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber bulut hizmetlerine de ilgi artmaya başladı.

iPhone kullanıcıları için iCloud bu ihtiyacı karşılarken, Android tarafında ise Google Drive hizmeti ilgi görüyor. İnsanlar cihazlarındaki verileri ya da istediği bir veriyi Drive hesabına yükleyebiliyor. Google ayrıca kullanıcıların verilerinin güvenliğini sağlamak adına sürekli yeni önlemler alıyor. Büyük beğeni toplayan bu hizmet Play Store’da indirme sayısı ile en çok ilgi gören uygulamalar arasında yerini aldı.

Google Drive 5 Milyara Ulaştı

Google Drive 5 Milyara Ulaştı

Android mağazası Play Store, uygulama ve kullanıcı sayısı itibariyle devasa bir platform olarak karşımıza çıkıyor. 2012 yılında kullanıma sunulan bulut hizmeti Google Drive, ilk günden bu yana kullanıcılardan olumlu yönde geri dönüşler alıyor. Hem depolama hem de senkronizasyon imkanı sunan Drive, aradan geçen zaman içerisinde 5 milyar indirme sayısına ulaştı ve bu sayıya ulaşan 10 uygulama arasında yerini almış oldu.

Tahmin edileceği üzere bu barajı aşan uygulamalar dünya genelinde en yaygın kullanılan hizmetler olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayıyı aşan uygulamalar arasında Facebook, Chrome, Gmail, YouTube gibi popüler hizmetler yer alıyor. Bu sayıyı ulaşan 10 uygulama mevcut ve Drive’ın da bu sıralamada yer alması şirketi fazlasıyla memnun ediyor.

Yazılım devi Drive’ı hem güvenlik hem de kullanım deneyimi olarak güncellemeye devam edecek. Kişisel verileri çevrimiçi bir sunucuda toplayan bu hizmet sayesinde kullanıcıların cihaz hafızalarında da yer açılmış oluyor. Bulut platformların günümüzde büyük ilgi gördüğünü düşünecek olursak Drive’ın da bu pazarın başrol oyuncuları arasında yer alacağını söyleyebiliriz.

Drive’ın Tasarımı Değişecek

Drive’ın Tasarımı Değişecek

Hizmetini iyileştirmek adına sürekli yeni fikirler üzerinde çalışan Google, önümüzdeki günlerde Drive’ın görünümünü değiştirebilir. Değişikliklerin başında ise material bir tasarımın kazandırılması geliyor. Oluşturulacak olan yeni arayüz ile klasörler 2×2 şeklinde sıralanacak. Bununla beraber doküman taraması aracının da görsel ve işlevsel olarak iyileştirileceği belirtiliyor.

Yeni tasarım henüz kullanıma sunulmuş değil. Google tarafından testler gerçekleştiriliyor. Önümüzdeki günlerde Drive platformunda arayüz anlamında değişiklikler gerçekleştirilmesi bekleniyor. Drive ile beraber önümüzdeki günlerde mail servisi Gmail’de de benzer değişikliklerin yaşanacağı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum