Yatırım yapmaya başla!

Google, Çinli Hackerların Joe Biden’a Yönelik Siber Saldırıda Bulunduğunu Açıkladı

ABD Başkanlık Seçimleri yaklaşırken demokratların adayı Joe Biden’ın Çinli hackerlar tarafından hedef alındığı açıklandı
Google, Çinli Hackerların Joe Biden’a Yönelik Siber Saldırıda Bulunduğunu Açıkladı

Kasım ayında ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek ve günler yaklaştıkça heyecan artıyor. Mevcut Başkan Donald Trump ve demokrat partinin adayı Joe Biden, düzenlenecek seçimlerde kozlarını paylaşacak. Seçim gündeminin en yoğun tutulduğu alanların başında ise dijital platformlar geliyor. Facebook, Twitter ve arama motoru devi Google’da seçimden izleri görmek mümkün.

Dünyanın en büyük internet platformu olan Google seçim sürecine dair yeni bir açıklamada bulundu. Şirket yaptığı araştırmalarda Çinli hackerların Joe Biden’ı hedef alacak faaliyetlerde bulunduğunu tespit etti. Hackerların bunu yaparken popüler antivirüs yazılımı McAfee’yi taklit ettiği belirtildi.

Joe Biden Hackerların Hedefi Oldu

Joe Biden Hackerların Hedefi Oldu

Google’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada hackerların Çin hükümeti ile ilişkisi olduğuna dikkat çekildi. Hackerlar hedef aldıkları sistemlere kötü amaçlı yazılım bulaştırmak için McAfee kimliğine bürünüyor. Üstelik yapılan saldırılar bununla sınırlı değil. İran merkezli başka bir hacker grubunun da Donald Trump için benzer faaliyetlerde bulunduğu belirtiliyor. Ancak yapılan iki saldırının da somut bir sonuç vermediği açıklandı.

Söz konusu grup APT31 olarak adlandırılıyor. Bu grup GitHub’da oluşturduğu kodar ile kötü amaçlı yazılımları e-posta aracılığı ile karşı tarafa gönderiyor. GitHub ve Dropbox gibi sistemler sayesinde hackerların takip edilmesinin zorlaştığı ifade edildi. Bu kişilerin McAfee adlı antivirüs yazılımını yüklemeleri isteniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Google Tehdit Analizi Grubu Başkanı Shane Huntley, “Bu saldırıların her bir adımı yasal hizmetlerle sağlamlaştırıldığından savunma sistemlerinin güvenmeleri daha kolay oldu” diye konuştu. Yetkili ayrıca Google’da bir kullanıcı bu saldırının hedefi olduğunda kendisinin bilgilendirildiğini sözlerine ekledi. Şirket açıklamasında kaç kişinin saldırıdan etkilendiğini belirtmedi. Ancak elde edilen tüm verilerin FBI ile paylaşıldığı açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum