Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome İşletim Sistemlerini Tehdit Eden Otomatik İndirmeleri Engelleyecek

Popüler tarayıcı Chrome, kullanıcı güvenliğini artırmak adına otomatik olarak açılan indirmeleri engelleme kararı aldı.
Google Chrome İşletim Sistemlerini Tehdit Eden Otomatik İndirmeleri Engelleyecek

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, milyonlarca kullanıcı tarafından internete açılan kapı görevi görüyor. Yazılım devi haliyle kullanıcı güvenliğine büyük önem veriyor. Özellikle son zamanlarda kişisel verilerin koruması adına yeni geliştirmeler ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde Google, tarayıcıya eklenen üçüncü parti reklam engelleyici uygulamaları kullanımdan kaldıracağını açıklamıştı.

Günümüzde internet aleminde bilgisayarlara bulaşan kötü amaçlı yazılımlar her geçen gün daha büyük bir tehdit haline geliyor. Kullanıcıların bilgisayarına izinsiz olarak ve çoğunlukla tarayıcı vasıtasıyla bulaşan yazılımlar ile korsanlar dolandırıcılık, bitcoin madenciliği ve işletim sisteminin çökertilmesine kadar pek çok faaliyette bulunabiliyorlar. Chrome ise kullanıcı güvenliğini artıracak yeni bir karara imza attı.

Otomatik İndirmeler Engellenecek

Otomatik İndirmeler Engellenecek

Kullanıcıların bilgisayarlarına ulaşan virüslerin büyük kısmı tarayıcı yolu ile bulaşıyor. Dünyanın önde gelen internet tarayıcısı Google Chrome, kullanıcıların bu yolla bulaşan virüslerden korunmasını engelleyecek yeni bir karar aldı. Buna göre Chrome’dan dosyaların otomatik olarak indirilmesi engellenecek.

Bilindiği üzere pek çok internet sitesi herhangi bir linke tıklandığında bilgisayara otomatik olarak dosya indirmesi gerçekleştiriyor. Girilen site eğer güvenli değil ise kullanıcılara tehlikeli yazılımlar kolaylıkla bulaşıyor.

Chrome bundan böyle internet sitelerinde bulunan tüm JavaScript uygulamalarını otomatik olarak engelleyecek. Bu sayede kullanıcıların bilgisayarlarına izinsiz indirmenin önüne geçilmiş olacak. Yeni güncelleme henüz yayınlanmadı ancak iOS işletim sistemi hariç tüm platformlarda söz konusu güvenlik önleminin kısa zaman içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum