Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome Android Jelly Bean Yüklü Telefonlarda Çalışmayacak

Popüler tarayıcı Chrome, önümüzdeki günlerde Android Jelly Bean yüklü telefonlarda çalışmaz hale gelecek.
Google Chrome Android Jelly Bean Yüklü Telefonlarda Çalışmayacak

İnternet tarayıcısı denince hiç kuşkusuz dünyanın bir numarası olarak Google Chrome’u gösterebiliriz. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan popüler tarayıcı, hemen her platform için indirilebilir durumda. Ancak yeni bir habere göre Google Chrome’un milyonlarca kişi tarafından kullanılması imkansız hale geleceği öğrenildi.

Gelişen teknoloji ile beraber her geçen gün hayatımıza giren yeni cihazlar, yeni işletim sistemleri hızla yaygınlaşıyor. Bu durum haliyle daha eski sürüm yazılımların modasının geçmesine neden oluyor. Haliyle eski ürün ve yazılım kullananların, sahip oldukları cihazlardan aldıkları verim düşüyor. Önümüzdeki günlerde Google Chrome kullanıcıları için de böyle bir durumun olacağı ortaya çıktı .

Chrome Minimum API Gereksinimi Yükseliyor

Chrome Minimum API Gereksinimi Yükseliyor

XDA’da yer alan habere göre Google Chrome’un, Android için minimum sürüm gereksinimi artıyor. Buna göre Chrome minimum API düzeyi önümüzdeki günlerde Android 4.1’den Android 4.4’e yükseltilmiş olacak. Bu durum güncel Android sürümleri kullananlar için herhangi bir risk oluşturmuyor.

Ancak yayınlanan son veriler ışığında Android Jelly Bean (4.1 – 4.3) sürümlerini kullananlar önümüzdeki günlerde itibaren Google Chrome tarayıcısını kullanamayacaklar. Jelly Bean sürümü tüm Android ekosisteminde yüzde 3.2’lik bir kısım tarafından kullanılmakta. Bu da milyonlarca android kullanıcısının Google Chrome kullanamayacağını gösteriyor.

Yaklaşık 32 Milyon Kullanıcı Etkilenecek

Yaklaşık 32 Milyon Kullanıcı Etkilenecek

Tüm Android kullanıcılarının yüzde 3.2’lik kısmına bakıldığında, Google Chrome’un yapmış olduğu yükseltmeden 32 milyon kullanıcının etkileneceği ortaya çıkıyor. Android Jelly Bean, 10 Temmuz 2012 yılında kullanıcılara sunulmuştu. Keza Google Chrome’un Android sürümü de yine 27 Haziran 2012’de ilk sürümü ile kullanıcı karşısına çıkmıştı.

Google’ın almış olduğu değişiklik kararının ne zaman hayata geçeceği bilinmiyor. Ancak eski cihazlara ve yazılımlara sahip olan kullanıcılar için her zaman bu tür riskler söz konusu olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum