Yatırım yapmaya başla!

Google Önemli Güncellemelerin Olduğu Chrome 70’i Kullanıma Sundu

Google, popüler internet tarayıcısı Chrome’un 70 sürümünü indirmeye açtı. Yeni sürümde önemli yenilikler göze çarpıyor.
Google Önemli Güncellemelerin Olduğu Chrome 70’i Kullanıma Sundu

İnternet tarayıcılarının son dönemde birbirleri ile olan çekişmelerinde büyük artış yaşanıyor. Kullanıcı kitlesini domine etmek isteyen pek çok geliştirici, tarayıcılarına sürekli yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak Google, popüler tarayıcısı Chrome için yeni bir güncelleme yayınladı.

Geçtiğimiz gün itibari ile Google, Chrome 70 sürümünü Windows, MacOS ve Linux kullanıcıları için indirilebilir hale getirdi. Yeni Chrome sürümü pek çok yenilik ve iyileştirme ile dikkat çekiyor. Özellikle kişisel bilgilerin kaydedilmesini kolaylaştıran Chrome 70, üçüncü parti eklentilere olan gereksinimi en aza indiriyor.

Google Chrome 70 ile Gelen Yenilikler

Google Chrome 70 ile Gelen Yenilikler

Google’ın son olarak kullanıma sunduğu Chrome 70 ile eski sürümde yer alan bazı özellikleri kaldırırken, yepyeni özellikleri de tarayıcıya eklenmiş. Chrome 69’da bilindiği üzere Gmail hesabına giriş yapıldığında tarayıcının kendisine de giriş yapılıyordu. Bu yüzden pek çok kullanıcı farkında olmadan bu işlemi yapıyor ve kişisel bilgilerinin gizliliği ortadan kalkıyordu.

Google, Chrome 70’te bu durumu ortadan kaldırarak, Gmail’e giriş sırasında ‘Chrome girişine izin ver’ seçeneğini getirdi. Bu sayede kullanıcılar kendi iradeleri haricinde tarayıcıya giriş yapmamış olacaklar.

Google kullanıcılarının kişisel verilerinin saklanması için yapılan giriş işlemini de basitleştirdi. Dolayısı ile kullanıcılar artık web tabanlı bir şifre saklama sistemine sahip olacaklar. Halihazırda aktif halde gelecek özellik sayesinde Google tabanlı bir siteye giriş yapıldığında kişisel veriler otomatik olarak senkronize olmuş olacak.

Ad-Block ve MacBook Kullananlara Yeni Özellikler

Ad-Block ve MacBook Kullananlara Yeni Özellikler

Chrome 70 ayrıca Ad-Block kullananlar için kendini yeniliyor diyebiliriz. Bugüne kadar tarayıcının üzerine kurulu olan Ad-Block eklentisi, açılan tüm sitelerde aynı şekilde çalışıyordu. Ancak bundan böyle Ad-Block kullanıyorsanız, eklentinin istediğiniz sitede otomatik olarak kapanmasını sağlayabileceksiniz.

Bir diğer değişiklik ise MacBook Pro kullanıcılarını ilgilendiriyor. Chrome 70, MacBook Pro’larda bulunan Touch ID parmak izi sensörüne erişim izni verecek. Google, Chrome tarayıcısını son sürümde görsel anlamda pek bir değişiklik uygulamamış. Ancak tarayıcı deneyimini çok daha üst seviyeye çıkardığı net olarak görünüyor.

Chrome’un son sürümünü buradan indirebilirsiniz. Eğer halihazırda Chrome yüklü ise sağ üstte yer alan ‘Yardım’ seçeneğinden ‘Google Chrome Hakkında’ sekmesine tıklarsanız tarayıcınızı otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum