Yatırım yapmaya başla!

Google Asistan Kullanıcılara Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Google’ın yapay zeka teknolojisi Asistan, önümüzdeki günlerden itibaren reklam gösterimine başlıyor.
Google Asistan Kullanıcılara Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Google geçtiğimiz aylarda yapay zeka uygulaması Asistan’ı akıllı telefon kullanıcılarına sunmuştu. Uygulama kullanıma sunulmasıyla beraber Google tarafından sürekli güncellenmeye devam ediyor. Daha önce iOS kullanıcıları için Türkçe dil desteği sunan Google, geçtiğimiz günlerde ise Asistan uygulamasının arayüzünde önemli değişiklikler yapacağını açıklamıştı.

Son olarak gelen habere göre Google Asistan’da reklam gösterimi döneminin başlayacağı açıklandı. Google’ın pek çok uygulamasında olduğu gibi Asistan uygulamasında da yeni bir gelir modeli geliştirdiği görülüyor. Bu durum haliyle kullanıcı için olumsuz bir deneyim olacaktır.

Aramaya Yönelik Reklam Gösterilecek

Aramaya Yönelik Reklam Gösterilecek

Asistan’ın reklam gösterimine dair testlerin bir süredir Google tarafından yapıldığı belirtiliyor. Gösterimin nasıl yapılacağına değinecek olursak, kullancıların uygulamaya sorduğu bazı soruların cevaplarında reklam gösterimlerine yer verilecek. Tabi Google bu reklam gösterimlerini ilgili konuyla bağlantılı şekilde gösterecek.

Örneğin uygulamada restoran araması yaptığınızda Asistan size pek çok restoran önerisi sunacak. Bu uygulama kimi kullanıcılar için yararlı olacak olsa da, reklam gösterimlerinden rahatsız olan kullanıcıların keyfini kaçıracaktır. Yaşanan son gelişme sonrası Asistan kullanıcılarının nasıl tepki vereceği ise merak ediliyor.

Bir diğer merak edilen konu ise reklam gösterimlerinin kullanıcıların kendi isteği ile kapatma ihtimali. Şubat ayından beri test edilen bu özellik ile bazı kullanıcılara Asistan’ın reklam gösterimi yaptığı biliniyordu. Yakın zamanda tüm kullanıcılara yönelik olarak reklam uygulamasının başlaması bekleniyor. Asistan’a gelen son güncelleme ile ayrıca, renk seçici, bahşiş hesaplayıcı gibi pek çok ilgi çekici uygulama kullanıma sunuldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum