Yatırım yapmaya başla!

Google, Android TV’yi Hareketlendirmek Adına Hulu ile İşbirliğine Gidiyor

Google uzun zamandır kendi haline bıraktığı Android TV platformu için yeniden harekete geçiyor. Uzun zamandır herhangi bir güncelleme almayan platform, Hulu ile işbirliğine gidiyor.
Google, Android TV’yi Hareketlendirmek Adına Hulu ile İşbirliğine Gidiyor

Yazılım devi Google’ın günümüzde pek çok farklı uygulaması mevcut ve hemen her ihtiyaca yönelik olarak hizmet verdiği biliniyor. İnternetin yaygınlaşması ile beraber dijital yayın platformlarında adeta bir patlama yaşanmış durumda. Başta Netflix olmak üzere Amazon Prime Hulu gibi çeşitli platformlar, sahip oldukları içerikler ile izleyiciye ulaşıyorlar. Google’ın ise bu alanda geçtiğimiz yıllarda Android TV’yi geliştirdiği biliniyor.

Ancak şirket bu platformun yüzüne bir süredir bakmıyordu. Şirket 2015 yılından beri Android TV’ye yönelik hiçbir güncelleme yayınlamadı. Dolayısıyla platform kullanıcı sayısını her geçen gün kaybetmeye devam etti ve atıl duruma geldi.

Ancak şirket burayı yeniden harekete geçirmek adına kolları sıvamış durumda. Şirket çevrimiçi yayın servisi Hulu ile işbirliği yapacağını duyurdu. Bununla beraber Android TV’nin dört farklı marka ile işbirliği içerisinde olduğu belirtiliyor.

Android TV Ayağa Kalkıyor

Android TV Ayağa Kalkıyor

Google, Android TV’yi kullanıcı sayısı çok fazla olmasa da yayında tutmaya devam ediyor. Şirket 2015 yılından beri gerekli güncellemeleri uygulamaya yollamıyordu. Hatta geçtiğimiz günlerde Android TV’de kullanıcıların verilerini sızdıran bir güvenlik açığı ortaya çıkmıştı. Gelen son haberler Google’ın TV uygulamasını yeniden canlandırmak istediğini gösteriyor. Şirket ilk olarak bu alanda aktif olarak faaliyet gösteren Hulu ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Ağustos ayından itibaren devreye girecek ortaklık ile Hulu + Live TV ile Android TV’de yeni bir kullanıcı arayüzünün olacağı açıklandı. Android TV yüklü olan cihazlar bu sayede Hulu’nun içeriklerin izleme imkanı bulacaklar. Gelen haberler dünyanın önde gelen bazı teknoloji şirketlerinin de cihazlarında bu uygulamaya yer vereceğini ortaya koydu.

Dört Marka ile İşbirliği

Dört Marka ile İşbirliği

Android TV ile Hulu’nun bir araya gelmesi sonrası hangi cihazların bu uygulamayı destekleyeceği merak konusu oldu. Google’ın bu desteği sağlamak adına Sony, Nvidia Xiaomi ve Hisense şirketleri ile anlaşma yaptığı biliniyor. Netflix, Amazon, Disney gibi pek çok dev şirket çevrimiçi yayın platformları ile kendi aralarında sıkı bir rekabete tutuşmuş durumdalar.

4 yıldır güncelleme almayan Android TV ise bu zamana kadar yalnızlığa terk edilmiş durumdaydı. Hulu Live’ın desteği ile Android TV’nin adını önümüzdeki günlerde daha fazla duyabiliriz. Tabi şirketin bu alanda faaliyet gösteren çok dişli rakipleri olduğunu da unutmamak lazım.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum