Yatırım yapmaya başla!

Google Android Kullanıcılarını Spam Mesajlardan Koruyacak Özellik Geliştirdi

Google’ın Android işletim sisteminde yer alan mesajlar uygulamasına spam koruma özelliği geldi.
Google Android Kullanıcılarını Spam Mesajlardan Koruyacak Özellik Geliştirdi

Dünyanın kullanılan en yaygın mobil işletim sistemi olan Android, Google tarafından sürekli kullanıcılarını memnun edecek özellikler ile donatılıyor. Son dönemde yazılım devinin mesajlar uygulamasına yönelik geliştirmeler yaptığı görülüyor. Bilindiği üzere kullanıcıların telefonlarına belirsiz kaynaklardan pek çok tanıtım ve reklam amaçlı spam içerikli mesajlar geliyor.

Bu mesajların içerisinde yer alan bağlantı linkleri ise kullanıcı verilerine zarar verebilecek özelliğe sahip olabiliyor. Google ise bu durumdan rahatsız olan kullanıcılarını memnun edecek bir özellik geliştirdi. Artık kullanıcılara gelen spam içerikli mesajlar otomatik olarak engellenecek.

Android Mesajlara Spam Koruması Geliyor

Android Mesajlara Spam Koruması Geliyor

Android kullanıcıları uzun zamandır telefonlarına gelen spam içeriğe sahip mesajlardan şikayetçi durumdaydı. Google gelen şikayetleri değerlendirdi ve mesajlar uygulamasını spam mesajlardan arındıracak yeni bir özellik geliştirdi. Kullanıcılar bu zamana kadar rahatsız oldukları mesajları engellemek için üçüncü parti yazılımlar kullanıyordu.

Ancak yeni özellik sayesinde Android Mesajlar uygulaması bu engellemeyi kendisi gerçekleştirebilecek. Daha önce kullanıcılar belirttikleri numaradan gelen mesajları engelleyebilirken, yeni özellik ile bu spam mesajlar kullanıcılara görüntülenmeden otomatik olarak engellenmiş olacak.

Bu noktada kullanıcıların aklına Google’ın kullanıcıların kişisel verilerinin ne kadarına ulaşacağı sorusu geldi. Google’ın yeni özelliğin çalışması için kullanıcılardan bir takım izinler isteyeceği biliniyor. Ancak şirket yaptığı açıklama ile mesaj içeriklerinin kendisine hiçbir şekilde gönderilmeyeceğini garanti ediyor. Spam koruması özelliğinden yararlanmak isteyen kullanıcılar ayarlar>gelişmiş sayfasına giderek aktifleştirme işlemi yapabilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum