Paylaşım

Game of Thrones Severler Buraya: Yeni Bölüm Sızdırıldı!


 

HBO zor günler yaşamaya devam ediyor. Sevilen dizinin birkaç gün sonra yayınlanması beklenen sızdırılan 4. bölümü, halihazırda internette dolaşıyor. İşte detaylar;

Ülkemizde de merakla beklenen, soluksuz izlenen ve gerçekten fanatik denilebilecek milyonlarca hayranı olan Game of Thrones, yine gündemde! Çünkü yeni bölüm, normal yayın tarihinden daha önce izleyicileriyle buluştu. Yani iki bölüm arasındaki günlerin asır gibi geldiği ve abartısız saatlerin sayıldığı efsane dizi, bu kez sevenlerini fazla bekletmedi!

Ama tabii aynı durum, yayıncı HBO’yu dizinin hayranlarını sevindirdiği gibi sevindirmedi. Sonuçta; kazancı 5 milyar dolara yükselen bir diziden bahsediyoruz ve internete sızdırılan yeni bölüm yayıncıyı epey üzmüş olmalı!

Hatırlarsanız; geçtiğimiz günlerde HBO hacklenmiş ve kanaldan Game of Thrones’un senaryosuyla birlikte 1.5 TB’lık veri çalınmıştı.

HBO hacklendi

Yetkililer, sorunu çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyleseler de sızdırılan yeni bölüm, durumun kontrol altına alınamadığını gösteriyor.

Siber saldırının ilk hedefinin Game of Thrones olmasına ve bugün internete sızdırılan yeni bölüme bakarak, korsanların “HBO’nun sonu geldi” tehditlerinde boş konuşmadıklarını söyleyebiliriz.

Siber saldırının ilk hedefi Game of Thrones oldu

Sinema ve dizi sektöründe sık sık yaşanan bu saldırılar, HBO’ya ne kadar zarara mal olacak bilinmez ama efsane dizinin her zaman korsanların hedefinde olacağı ortada!

Dizi korsanların hedefi halinde!

Çünkü sektördeki hackerlar, dizi ve filmleri ele geçiriyor, ardından da yapımcılardan genellikle bitcoin ödemesi şeklinde fidye talep ediyorlar. Şimdi GOT nasıl hedef olmasın ki? Sonuçta; bu dizi o kadar izleniyor ki 7. sezonun başlaması porno sektörünü bile sekteye uğratmıştı.

Gelelim, merak ettiğiniz konuya! Evet, Game of Thrones’un 7. sezonunun 4. bölümünü şu anda izleyebilirsiniz. Ancak görüntü kalitesinin epey kötü olduğunu bilin isterim. Yani birkaç gün daha dişinizi sıkmalı ve yeni bölümün heyecanını yaşamak için azcık daha beklemelisiniz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın