Yatırım yapmaya başla!

Galaxy Fold’da Ortaya Çıkan Ekran Sorunu için Samsung Harekete Geçti

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un test aşamalarında ortaya çıkan ekran sorunu için şirketten açıklama geldi.
Galaxy Fold’da Ortaya Çıkan Ekran Sorunu için Samsung Harekete Geçti

Teknoloji devi Samsung’un satışa sunmaya hazırlandığı Galaxy Fold ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şu günlerde katlanabilir telefonun test aşamalarının yapıldığı biliniyor. Hatta geçtiğimiz günlerde Samsung, Galaxy Fold’un üretim aşamalarında nasıl test edildiğine dair bir video yayınlamıştı. Beklenen telefonun bir süredir sınırlı sayıda kullanıcıda test edildiği şu günlerde yeni bir sorun ortaya çıktı.

Ürünün test kullanımı sırasında ekranlarında arıza yaşandığı belirtilmişti. Ortaya çıkan bu durum sonrası Güney Koreli teknoloji devi konuyla ilgili açıklama yaptı ve sorunlu test cihazlarının yeniden incelemeye alacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde telefona dair ortaya çıkan fotoğraflar sonrası, dayanıklılık ile soru işaretleri ortaya çıkmıştı.

Galaxy Fold’lar İncelemeye Alınıyor

Galaxy Fold’lar İncelemeye Alınıyor

Galaxy Fold’u test eden kullanıcılar, ekranın bir bölümünün ya da tamamının çalışmadığını belirtiyordu. Şu an için sebebi belli olmayan soruna dair Samsung, test cihazlarının tümünün yeniden inceleneceğini açıkladı. Şirketin yaptığı araştırmalardan sonra Galaxy Fold’da görülen ekran sorununun sebebini açıklaması bekleniyor.

Şirketin bu konuyla ilgili açıklama metni şu şekilde: “Medyaya inceleme için sınırlı sayıda ilk Galaxy Fold örnekleri gönderilmişti. Bu örnek modellerin ana ekranına ilişkin birkaç sorun bildirimi aldık. Bu modelleri doğrudan inceleyerek sorunun kaynağını çözmeye çalışacağız. Bundan bağımsız olarak birkaç gazetecinin ekran üzerindeki üst katmanı sökmesi sebebiyle ekrana zarar verdiğine ilişkin raporlar da elimize ulaştı.

Galaxy Fold’un ana ekranında koruyucu bir katman bulunuyor. Bu katman cihazı istenmeyen çizilmelerden korumak için özel olarak tasarlandı. Bu koruyucu katmanı kaldırmak ya da ana ekrana bunun dışında bir katman yapıştırmak ekrana zarar verebilir. Bu bilgiyi kullanıcılara açık ve net bir şekilde ileteceğiz”

Sorunun Erken Ortaya Çıkması Sevindirici

Sorunun Erken Ortaya Çıkması Sevindirici
Sorunun Erken Ortaya Çıkması Sevindirici

Görünen o ki katlanabilir telefonda ortaya çıkan sorunun kullanıcı kaynaklı olduğu yüksek ihtimal. Yine de yüksek fiyat ile gelmesi beklenen Galaxy Fold’un henüz test sürecinde böyle bir arıza ile gündeme gelmesi önemli bir gelişme. Ayrıca üründe yaşanan ekran sorununun henüz satışa sunulmadan ortaya çıkması da sevindirici bir gelişme.

Bu sorunun daha sonraki süreçlerde ortaya çıkması hiç kuşkusuz Samsung’un başını epey ağrıtabilirdi. . Bilindiği üzere daha önce Galaxy Note 7’nin bataryaları patlama sorunu gündemi epey meşgul etmiş ve şirkete pahalıya patlamıştı. 2000 dolar ile satışa sunulacak olan Galaxy Fold’un 26 Nisan tarihinde ABD’de raflarda yerini alacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum