Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fundstrat Yöneticisi Bitcoin Tahminini İkiye Katladı

Fundstrat yönetici ortağı Tom Lee, spekülatif varlıklardan çıkan paranın Bitcoin’e akacağını düşünüyor. Detaylar haberde…
Fundstrat Yöneticisi Bitcoin Tahminini İkiye Katladı
Yorum

Market araştırma firması Fundstrat yöneticilerinden Tom Lee, Bitcoin için yaptığı iyimser tahminleri ile biliniyor. Analist kripto para biriminin gelecekte çıkacağı seviye için yeni bir tahminde bulundu.

CNBC’ye konuşan Lee’ye göre Bitcoin ilerleyen süreçte 200.000 dolara kadar çıkacak. Analist, ABD’deki toplam hanehalkı net değerinin şu anda 141.7 trilyon dolar seviyesinde olduğunu ve insanların önümüzdeki on yıl içinde tahvil sahibi oldukları parayı kaybedeceklerini düşünüyor.

Lee bu nedenle spekülatif varlıklardan çıkan sermayenin kripto para piyasasına akmasını bekliyor. Kriptoda her işlemin izlenebildiğini söyleyen Lee, varlıkların yönetilmesinin ve hareket ettirilmesinin çok daha kolay olduğunu belirtiyor. Bu nedenle kripto varlıkların geçerli bir ödeme seçeneği olduğunu düşünüyor.

Bitcoin 2021 fiyat grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Lee önümüzdeki on yıl içerisinde başka bir baskın kripto paranın çıkacağına inanıyor. Yine de bu denli uzun bir süre için tahminde bulunmanın riskli olduğunu kabul ediyor. Fundstrat geçtiğimiz aylarda Bitcoin için 90.000 dolar tahmininde bulunmuştu.

Lee’nin son açıklaması bu tahminin ikiye katlandığını gösteriyor. Bitcoin gün içerisinde yükseliyor ve yazım itibariyle 44.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi kasım ayında 69.000 dolara çıkarak ATH yapmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%