Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fransa’nın Düzenleyicisi Yetkisiz Kripto Platformlarına Karşı Uyardı

AMF, yatırımcılara yetkili servisler aracılığıyla kriptoya yatırım yapmalarını tavsiye etti.
Fransa’nın Düzenleyicisi Yetkisiz Kripto Platformlarına Karşı Uyardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Fransız borsa düzenleyicisi Autorité des Marchés Financiers (AMF), yatırımcıları yetkisiz kripto hizmetleri konusunda uyarmaya devam ediyor. Düzenleyici yetkisiz kuruluşlar aracılığıyla kripto ve döviz yatırımları sunduğu belirlenen web portallarını güncelledi.

Liste, 12 forex ile ilgili sitenin yanı sıra kripto para birimi türev yatırımlarıyla ilgili dört web siteyi içeriyor. Düzenleyiciye göre, borsada işlem gören kuruluşlar, bu tür hizmetleri sağlamaya yetkili olmaksızın yatırım ürünleri sunuyor.

Kurum, yatırımcılara, finansal hizmet sağlayıcılarının çevrimiçi kaydını kullanan yetkili yatırım sağlayıcılarının listesini ve ayrıca finansal yatırım danışmanı veya kitle fonlaması kategorilerinde yetkili listeyi takip etmelerini önerdi.

Küresel yetkililer, son zamanlarda düzenlenmemiş kripto yatırım hizmetleriyle ilgili endişelerini giderek daha fazla dile getiriyorlar.

Ağustos ortasında, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu vatandaşlara yalnızca Avustralya Finansal Hizmetler lisansına sahip finansal kurumlar aracılığıyla kriptoya yatırım yapmalarını tavsiye etmişti.

Komisyona göre 2021’in ilk altı ayında Avustralyalı yatırımcıların kayıplarının %50’sinden fazlasını kripto dolandırıcılığı oluşturdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%