Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ford Hisseleri 2021 Görünümünün Artırılmasıyla %6 Yükseldi

2021 için beklentilerini yukarı yönlü revize eden Ford Motor Company, bugünkü işlemlerde yüzde 6’ya yakın yükseldi.
Ford Hisseleri 2021 Görünümünün Artırılmasıyla %6 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Ford hisseleri, şirketin 2021 görümünü yükseltmesiyle yüzde 6’ya yakın artış kaydetti. Dün 13,86 dolarla kapanış yapan F kodlu Ford Motor Company hisseleri bugüne 14,51 dolarla başladı.

Gün içi hareket aralığı 14,44 – 14,79 olurken TSİ 17.15’te yüzde 5,80 kazançla ilerliyor.

Hisselerin 5 günlük getirisi yüzde 5,6’ya ulaşırken bir yılda yüzde 118 değerlendi.
Ford Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

İkinci çeyrekte sürpriz kâr açıklayan Ford, Bronco SUV gibi kârlı yeni araçlara talebin performansını artıracağını söyleyerek yıl için kazanç kılavuzunu yükseltti.

Bununla birlikte otomobil üreticisinin geliri yarı iletken çip kıtlığı nedeniyle beklentileri hafifçe kaçırdı. Dün yayımladığı raporunda Ford, kritik parçaların tedarikinin arttığını ancak Nisan-Haziran döneminde yaklaşık 700.000 araç üretimini kaybettiğini söyledi.

2021’de düzeltilmiş vergi öncesi kazanç beklentisini yaklaşık 3.5 milyar dolar artırarak 9 milyar dolar ile 10 milyar dolar aralığına çıkardı. Ford Başkanı ve CEO’su Jim Farley kazanç raporunda şu ifadeleri kullandı:

“Ford, farklı ürünler ve hizmetler, her zaman açık müşteri ilişkileri ve gelişmeye devam eden kullanıcı deneyimleri yaratmakla ilgilidir. Ve bu halihazırda oluyor, Ford’a baktığınız her yerde harika örnekler var ve müşterilerimiz ve şirketimiz için faydaları zamanla gerçekten artacak.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu