Yatırım yapmaya başla!

Firefox için Reklam Anlaşması Yapan Mozilla Booking.com ile Anlaştı!

Popüler internet tarayıcısı Firefox kullanıcıları bundan böyle reklam gösterimlerine maruz kalacak.
Firefox için Reklam Anlaşması Yapan Mozilla Booking.com ile Anlaştı!

Dünyanın önde gelen internet tarayıcılarından biri olan Firefox, bir yandan rakipleri ile rekabet halinde olurken diğer yandan da gelirlerini artıracak yeni stratejiler geliştiriyor. Mozilla geçtiğimiz aylarda Opera’da bulunan dahili VPN uygulamasını Firefox’a entegre edeceğini açıklayarak adından söz ettirmişti.

Şirketin bir süredir Firefox tarayıcısında reklam gösterimi yapacağına dair çeşitli haberler gündeme geliyordu. Mozilla’nın gelirlerini artırmak amacı ile tarayıcıya reklam gösterimi entegre etmek istediği biliniyor. Konuyla ilgili somut gelişme bugün itibariyle yaşandı. Bundan böyle Firefox kullanıcıları tarayıcılarında küçük reklam gösterimleri ile karşılaşacaklar.

Mozilla Booking.com ile Anlaştı

Mozilla Booking.com ile Anlaştı

Mozilla geçtiğimiz günlerde internet tarayıcısını son sürüm olan Firefox 64’e güncellemişti. Pek çok yeni özellik ile donatılan yeni tarayıcıda artık reklam gösterimleri dönemi başlıyor. Mozilla tarayıcısına entegre edeceği reklamlar için booking.com ile anlaştığını duyurdu. Daha önce Pocket eklentisinin önerilerinde reklam gösterimi yapmaya başlayan Firefox’ta bundan böyle yeni sekmelerde de reklamlar yer alacak.

Snippet adı verilen özellik sayesinde kullanıcılar tarayıcıda yeni sekme açtıklarında booking.com reklamları karşılaşacak. Ancak Mozilla kullanıcılara reklam gösterimi kapatma imkanını da veriyor. Ayarlar sekmesinde bulunan ‘Snippet’ bölümünden reklam gösterimini pasif hale getirebilirsiniz. Ülkemizde booking.com’un yasaklı olduğunu düşünecek olursak, siteye ait reklamların gösterilmesi de ilginç bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Firefox 64 sürümü ile kullanıcılara daha iyi bir tarayıcı deneyimi sunuldu. Yeni güncelleme ile kullanıcılar sekmeleri kontrol etmek çok daha kolay hale getirildi. Yeni tarayıcı kullanım şekline göre kullanıcılara hizmet ve eklenti tavsiyesinde bulunacak. Dizüstü bilgisayarlarda güç tüketimi hakkında bilgi veren yeni Firefox, daha önceden mevcut olan pek çok hatasını ise düzeltmiş oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum