Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Finlandiya, Ruslar için AB’ye Giden Güzergahı Kapattı

Batılı ülkeler savaşın ilk günlerinde Rusya için hava sahalarını kapatırken, Finlandiya’nın aldığı kararla tren yolculuğu da yapılamayacak.
Finlandiya, Ruslar için AB’ye Giden Güzergahı Kapattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaş bugün bir ayını doldurdu. Milyonlarca insanın yerinden edilmesine sebep olan saldırılar nedeniyle, Rusya’ya yönelik yaptırım ve kısıtlamalar da her geçen gün artarak devam ediyor.

Kaynakların aktardığı bilgiye göre Finlandiya’nın ulusal demiryolu, Rusya’da Helsinki ile Saint Petersburg arasındaki hizmetleri askıya aldığını duyurdu.

Böylelikle Avrupa Birliği’ne giden son toplu taşıma rotalarından biri daha Ruslar için kapatılmış oldu. VR operatörü, yolcu trafiği başkanı Topi Simola, devletin Saint Petersburg’a hizmet vermenin artık uygun olmadığı yönünde karar verdiğini aktardı.

Açıklamada, Rusya’dan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye giden trenlerin, Ukrayna’nın işgalinin başlaması ve karşılıklı hava sahasının kapatılmasından bu yana dolup taştığı belirtildi.

Öte yandan Finlandiya ile Rusya arasının özel araçların geçişi için açık olmaya devam ettiği bildirildi. Üst düzey yetkililerden Tytti Tuppurainen, şu ana kadar tren hizmetlerini sürdürmenin nedenlerinden birinin Rusya’da yaşayan vatandaşların, Finlandiya’ya dönmesine izin vermek olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu