Yatırım yapmaya başla!

Filmlerdeki Hangi Çağ Ötesi Tasarıma Zenginler Yatırım Yapmalı?

Filmlerdeki Hangi Çağ Ötesi Tasarıma Zenginler Yatırım Yapmalı?

Zengin isimlerin ne kadar saçma şeylere para harcadığı gün gibi aşikar. Bazıları bunu sahip olduğu zenginliği göstermek, bazılarıysa lüks yaşama olan tutkuları nedeniyle yapıyor. Bir iddia uğruna milyon dolarlarını harcayan isimleri, sıradan görünen bir kolyeye yarım milyon dolar yatıran rapçıları medya dünyasından sıklıkla duyuyoruz. Saçma nedenlerle servetlerini har vurup harman savuran zenginler, aslında birazcık akıllı davransa yedi değil, yetmiş sülalesine yetecek miktarı toplayabilecekler. Hem de bir uğraş ya da çaba içerisine girmeden!

“Peki, bu nasıl olacak?” diye geçiriyorsunuzdur aklınızdan. Tabi ki sahip oldukları parayı kullanarak. Çağ ötesi bir tasarıma sponsorluk yaptıklarını düşünün. Hem servetlerine milyonlar ekleyecekler hem de isimleri unutulmazlar arasında yer alacak. Anlayacağınız bir taşla iki kuşun sahibi olacaklar. Yaşadığımız zamanın teknoloji çağı ve her günün yeni gelişmelere gebe olduğunu düşünürsek, bu durum çok da zor olmasa gerek.

Sonuçta, belki de zenginlere fikir verebileceğimiz bu yazıda, geleceğin en çok kazandırabilecek ürünlerini bulacaksınız. Bu ürünlerin de muhtemelen hepinizin aşina olduğu filmlerde gösterilen, geleceğin tasarımları olduğunu göreceksiniz. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan, zaman makinemize binip geleceğe doğru eğlenceli bir yolculuğa çıkalım.

İşte karşınızda zenginlerin yatırım yapması gereken sinema teknolojileri:

10 Uçan Kaykay

Uçan Kaykay Listemizin ilk sırasına uçan kaykayla başlıyoruz. Aranızda, Geleceğe Dönüş isimli ünlü filmi ve buradaki uçan kaykayı hatırlamayan yoktur, diye düşünüyorum. İşte bu süper araç, gerçekten de tasarlandı. Listemizde yatırım yapılması gereken film teknolojilerinin olacağını söylemiştik. Bunu biliyoruz; ancak uçan kaykayı diğerlerine ilham kaynağı olması için paylaştık. Sonuçta, tüm dünyada yankı uyandıracağını tahmin ettiğimiz icadın, piyasaya sürüleceği gün merakla bekleniyor.

9 Katil Robotlar

Katil RobotlarEvet, zenginlerin yatırım yapması gereken bir diğer teknoloji ürününün ise katil robotlar olduğunu görüyoruz. Tıpkı Terminatör serisindeki T-800 gibi. Evet, çoğu insan bu teknolojiye karşı çıkıyor. Çünkü katil robotların insan ırkının sonunu getireceğine inanılıyor. Ancak savaşlarda binlerce insanın ölümüne yol açan nükleer silahların, insansız uçakların kullanıldığı düşünülünce, katil robotların kullanılması oldukça mantıklı görünüyor. Sonuçta, herkesin yanında bir koruma niteliğinde dolaşacak robotlar, çok da ürkütücü görünmüyor, değil mi?

8 Gerçek Potansiyelimizi Açığa Çıkartacak Bir İlaç

Gerçek Potansiyelimizi Açığa Çıkartacak Bir İlaçEvet, Limit Yok (Limitless) isimli başarılı yapımı izlediyseniz, ne demek istediğimizi çok daha iyi anlarsınız. Filmi izlemeyenler için, bu ürünün gerçek kapasitemizi kullanabilmemizi sağlayacak bir ilaç olduğunu da söyleyelim. 21. yüzyıldayız ve bir zamanlar imkansız olarak görülen birçok şeyi başardık. Eminim bir gün, böyle bir ilacın üretilmesi için yatırım yapacak bir milyarder çıkacaktır.

7 Bellek Silici

Bellek SiliciSırada yer alan ürünün ise hemen hepinize Siyah Giyen Adamalar’ı (Men In Black) hatırlatacağından eminim. Zira icat edilmesi beklenen bir diğer film teknolojisi ise bellek silici! Düşünsenize, küçücük bir alet sayesinde bellek silebileceğiniz cihazın icadı, sizce de devrim niteliğinde olmaz mıydı? Örneğin; ödevinizi yapmayı unuttunuz, öğretmenin belleğini siliyor ve bingo! görev tamam. Ya da evlilik yıldönümünü 3. kez unuttunuz, bu durumda da bellek silicinin yerini hiçbir şeyin tutamayacağından eminim.

6 Lazer Silahlar

Lazer SilahlarLazer silahlara hemen her bilim kurgu filminde ya da video oyununda rastlamamız mümkün. Aslında lazeri bilimde bile kullanıyoruz; ama silahlarda kullanmıyoruz. Peki, neden? Milyarder silah üreticileri neden bu teknoloji için yatırım yapmıyor? Sonuçta, kendimizi korumak için kurşunlu ve gürültülü bir silah yerine, lazer silah istemek suç mu?

5 Uçan Arabalar

Uçan Arabalar“Uçan arabalar da mı, yok artık!” demeyin. Sonuçta, uzay yolculuğuna balonla çıkan kapsüller gibi çağ ötesi icatlar yapılabiliyorsa, uçan arabalar da pekala yapılabilir. Düşünsenize, filmlerde gördüğümüz o muhteşem araçlarla, gökyüzünde sürat yapıyorsunuz. Muhteşem olmaz mıydı? Gökyüzünde hangi şeritten gideceğini merak edenler içinde şunu söyleyebilirim. Zaten işin güzel tarafı bu, şerit derdiniz olmadan yolculuk etmek. Harrison Ford, Bıçak Sırtı isimli filmde hangi şeritten gideceğini umursuyor muydu dersiniz?

4 Yemek Hidratörü

Yemek HidratörüGeleceğe Dönüş 2’deki ünlü sahneyi hatırlıyorsunuz değil mi? Hani şu Marty’nin annesinin küçük bir paketi fırına yerleştirip, paketin birkaç saniye içinde kocaman bir pizzaya dönüştüğü sahne. Böyle bir teknolojinin hayatımıza girmesi sizce de çok gerekli görünmüyor mu? Sonuçta herkes zamanla yarışıyor ve yemek yapmanın birkaç saniye aldığı hayat tarzı, hiç de fena olmazdı.

3 Yapay Zeka Ürünü Kadın Robotlar

Yapay Zeka Ürünü Kadın Robotlar2015 yapımı Ex-Machina isimli bilim kurgu filmini izlemiş miydiniz? Cevabınız hayırsa, bu başarılı filmi bir an önce izlemenizi öneririm. Aslında bu filmin, modern bir Frankenstein filmi olduğunu da söyleyebiliriz. Milyarderlerden yapılması beklenen bir diğer yatırım da yapay zeka ürünü kadın robotlar olarak listemizde yer alıyor. Dünyanın en pahalı robotu ile tanışmak için burayı tıklayın.

2 Rüya Kaydediciler

Rüya Kaydediciler1983 yapımı Beyin Fırtınası isimli filmde, Christopher Walken bunu yapmayı başarmıştı. Diğer taraftan çağımızda, ne zaman REM uykusuna daldığımızı ölçen, beyin dalgalarını kontrol eden vs. aletler olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki, bir rüya kaydedici neden olmasın, değil mi? Düşünsenize, sabah uyandığınız da etkileyici bir rüya gördüğünüzü hatırlıyor; ama ne olduğunu tam olarak anımsayamıyorsunuz. Eğer gerçekten bir rüya kaydedici olsaydı, rüyalarında keşif yapan, gizem çözen kişilerin sayısındaki artışı görmemiz de mümkün olurdu.

1 Işın Kılıcı

Işın KılıcıFilmlerde gördüğümüz ve gerçek hayatta da olmasını istediğimiz bir diğer teknolojik ürün ise ışın kılıçları. Evet, çocuklar da dahil olmak üzere ışın kılıçlarının ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Yıldız Savaşları ile büyüyen bir nesil olarak, bu muhteşem silahların bizi nasıl etkilediğini ve küçükken bir ışın kılıcının hayalini kurduğumuz günleri hepimiz hatırlarız. Sonuçta ışın kılıcı icat edildiği takdirde, bu alandan çok büyük kazanç elde edileceği de apaçık belli.

Peki, milyarderler neden listemizde bulunan ürünlere yatırım yapmıyor, siz de merak ediyor musunuz? Açıkçası, bu yatırımın ne kadar kazançlı olabileceğini tahmin edemediklerini düşünüyorum. Bu konuda sizin görüşünüz nedir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum