Film Olacak Call of Duty’ye Milyonluk Suçlama!

Call of Duty hakkında hem iyi hem de kötü gelişmeler var. Bakalım, milyonluk suçlamalarla başa çıkmaya çalışan şirket, bu problemi nasıl çözecek?

İlk olarak 9 yıl önce piyasaya sunulan Call of Duty World At War isimli oyunu hepimiz biliyoruz. Sonuçta; kısa süre içinde popülaritesini arttıran bu oyun, en sevilenler arasına girmeyi başardı. Ve uzun zamandır beyazperde uyarlaması için çalışılan Call of Duty’den sonunda beklenen açıklamalar geldi.

Zira Call of Duty filmi hakkında çok olmasa da birkaç detay paylaşıldı. Ancak haberimizin bununla sınırlı olmadığını da belirtmeliyim. Çünkü en zengin oyun şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan Activision, milyonluk suçlamalarla karşı karşıya geldi…

Öncelikle, Activision’dan Tim Kilpin’in Call of Duty filmi ve olası devamları hakkında konuştuğunu belirtelim.

Activision’dan Tim Kilpin’in Call of Duty filmi hakkında konuştu.Kilpin’in açıklamasına göre, CoD filmlerinin yaş sınırı 16’ya düşürülebilir. Ayrıca şirket, Marvel Sinematik Evreni gibi Call of Duty’i tek bir uyarlama ile bırakmak istemiyor.

Kısa süre önce yayınlanan World War II ile büyük bir başarı yakalayan şirket, yeni film aracılığıyla yeni bir oyuncu kitlesine ulaşmayı hedefliyor.

World War II ile büyük bir başarı yakalayan şirketin yeni filmden beklentisi büyükSonuçta; dünyanın en yüksek bütçeli uyarlamalardan biri olan Warcraft ile aynı firmadan çıkacak olan Call of Duty filmi, bu özelliğiyle bile hem oyun hem de sinema hayranlarını heyecanlandırıyor. Şimdi, gelelim Activision’ın karşı karşıya kaldığı büyük probleme!

Humvee’nin yapımcı firması AM General, Activision’ı araçlarını izinsiz kullanmakla suçlayarak şirkete tazminat davası açtı.

AM General, Activision’ı araçlarını izinsiz kullanmakla suçluyor.Nitekim AM General’e göre Activision, Humvee ve HMMWV ticari markalarını oyunlarında ve ürünlerinde kullanarak milyarlarca dolar kazanıyor. Bir yıldan uzun süredir devam eden görüşmelerin olumsuz sonuçlanması üzerine de zararını yasal yollardan karşılamaya çalışıyor.

Activision ise iddialarla ilgili olarak konuşmamayı tercih ediyor. Bakalım, şirket bu davanın altından nasıl kalkacak? Ya da olaylar Call of Duty filmini kötü etkileyecek mi? Bekleyip göreceğiz…

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı