Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FCA’nin Binance’a Baskısı Diğer Kripto Para Borsalarına Yaradı

FCA’nın Binance üzerindeki baskısı, Bitstamp, Kraken ve Gemini dahil olmak üzere bir dizi rakibine fayda sağladı.
FCA’nin Binance’a Baskısı Diğer Kripto Para Borsalarına Yaradı
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) geçtiğimiz günlerde dünyanın en iyi kripto borsası olan Binance’in ülkede faaliyet göstermesini engellemek için harekete geçmişti. Alınan karar ile Binance ülkedeki kullanıcılara kripto para alım satım hizmeti vermeye devam ederken, Binance Markets Limited’in faaliyetleri durduruldu.

Piyasa gözlemcisi, Binance’in kara para aklamayla mücadele gerekliliklerini karşılamaması nedeniyle Mayıs ayında İngiltere’de lisanslı bir kripto varlık firması olarak kayıt olma başvurusunu geri çektiğini açıkladı.

Rakip Borsaların Kullanıcı Sayısı Arttı

Rakip Borsaların Kullanıcı Sayısı Arttı

Binance ise önlemlerin yalnızca İngiltere’deki kuruluşu Binance Markets Limited’i hedef aldığını ve ülkede Binance.com tarafından sağlanan hizmetler üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını açıklamıştı.

Düzenleyici kurumun artan baskısı, Binance’ın ülkedeki faaliyetlerini olumsuz etkilerken, bu durum rakip borsaların lehine bir gelişme oldu. Bitstamp’ın CEO’su Julian Sawyer, pazarlamada herhangi bir değişiklik olmaksızın İngiltere’den gelen müşterilerin sayısında artış gördüklerini söyledi.

Bitstamp, FCA’nın 25 Haziran’da Binance ile ilgili bildirimini yayınlamasından bu yana müşteri sayısında %138 büyüme olduğunu belirtti. ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in verileri de Binance’a uygulanan baskıdan fayda gördüğünü gösteriyor.

Kraken adına konuşan bir sözcü, “İngiltere’den yapılan kayıtların yüzdelik payı, Kraken’in diğer önde gelen pazarlarındaki kayıtlarla karşılaştırıldığında, son birkaç hafta içinde yaklaşık iki katına çıktı.” açıklamasını yaptı.

Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından başlatılan dijital para borsası Gemini adına konuşan Blair Halliday ise tüketiciler pazara girerken ve onaylı firmalara baktıkça muazzam bir kullanıcı büyümesi gördüklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%