Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

FBI Kripto Para Borsalarını ve Yatırımcıları Tehditlere Karşı Uyardı

Borsalara ve kripto sahiplerine yönelik olası saldırılar hakkında endüstri çapında bir uyarı yayınlandı.
FBI Kripto Para Borsalarını ve Yatırımcıları Tehditlere Karşı Uyardı

Kripto para ticareti her geçen gün daha geniş mecralara yayılıyor. Düzenleyici ve güvenlik kurumları yatırımcıları piyasadaki risklere karşı uyarmaya devam ediyor. FBI, kripto para borsalarına ve sahiplerine yapılacak saldırılara karşı bir uyarı yayınladı.

Uyarı, istenen bilgileri belirli gruplara dağıtmak için tasarlanmış TLP protokolü kullanılarak dağıtıldı. FBI, kripto topluluğundaki kuruluşların bu bilgileri paylaşmasına izin veriyor. Kurum harekete geçmek için bu şirketlerdeki güvenlik açıklarını aktif olarak izleyen gruplar olduğu konusunda uyarıyor.

FBI Belirli Yöntemlere Karşı Uyardı

FBI Belirli Yöntemlere Karşı Uyardı

Yatırımcıları ve borsaları hedef alan grupların çeşitli yöntemleri bulunuyor. Bu teknikler arasında SIM takası, teknik destek dolandırıcılığı ve hesap çalma teknikleri yer alıyor. FBI kurumları ve yatırımcıları güvenliklerini sağlaması için gelen postaları takip etmesini ve olağandışı hareketleri izlemesini öneriyor.

Açıklamada SIM değişim saldırılarının üstesinden gelinmesinin zor olduğu ve hedeflenen kişilerin telefon numaralarının ele geçirilmesinin yeterli olduğuna yer verildi. Bu yöntemde saldırganlar teknoloji temsilcilerini etkilenen kişinin sim kartı kaybettiğine veya zarar verdiğine inandırdığı kimlik hırsızlı tekniğini kullanıyor.

Geçtiğimiz yıl Blockchain yatırımcısı Michael Terpin, saldırganların hedefi olmuş ve mobil operatör şirketi AT&T’ye 200 milyon dolar tazminat davası açmıştı. Açılan bu dava mahkeme tarafından reddedilmişti ancak insanların gözünde kripto paralar riskli olarak tanımlanmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum