Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Güçlü Roketi “Falcon Heavy”nin Fırlatılması için Geri Sayım!

Dünyanın en güçlü roketi olarak tanımlanan Falcon Heavy’nin fırlatılmasına saatler kaldı. İşte tüm dünyanın heyecanla beklediği fırlatmanın detayları;

Her yaptığıyla olay olan Elon Musk, yine manşetlere yerleşmeyi başardı. Zira dünyanın en güçlü roketi olarak tanımlanan Falcon Heavy’nin uzaya fırlatılması için geri sayım başladı.

Daha birkaç gün önce 100 saatte 10 milyon dolarlık alev silahı satışıyla gündeme gelen Elon Musk, şimdi de uzaya göndereceği roketle konuşuluyor. Gündemde kalma konusunda epey yetenekli olan çılgın girişimci, SpaceX’in en güçlü roketi Falcon Heavy hakkında yaptığı açıklamalarla da büyük yankı uyandırdı.

Uzaya Tesla götürme hayali herkes tarafından bilinen Elon Musk Mars’a göndereceği ilk Tesla Roadster’i Falcon Heavy’e yüklemişti.

Starman in Red Roadster

Elon Musk (@elonmusk)’in paylaştığı bir gönderi ()

Her ne kadar sembolik olsa da Musk’ın bu hareketi milyonların dikkatini çekmiş, girişimcinin Mars’a insan gönderme hayalinden vazgeçmeyeceğini göstermişti. Her neyse, şimdi konumuza dönelim.

Sonuçta; Kennedy Space Center’da bulunan 39A platformu üzerinden ilk kez kalkacak olan Falcon Heavy için nefesler tutuldu.

Falcon Heavy için Nefesler TutulduZira Saturn 5’ten sonra en yüksek taşıma kapasitesine sahip roket, 2 bin 250 ton ağırlığında.

Türkiye saatiyle 22.00’da fırlatılacağı söylenen SpaceX roketinin en kritik anı ise ilk 3 dakikası, daha doğrusu yapılan açıklamalar bu yönde.

Dünyanın En Güçlü Roketi için Geri Sayım BaşladıElon Musk da duyurusunda “bu heyecan verici bir başarı ya da başarısızlık olacak” diyerek düşüncesini açıkça belli etmişti.

Fırlatmanın başarı ihtimalinin % 50 olduğunu belirten Elon Musk, iyimser hissettiğini eklemeyi de ihmal etmedi. Sonuçta; fırlatma başarılı olursa Elon Musk büyük bir başarıya daha imza atmış olacak. Ayrıca Mars’a araç gönderen ilk insan olarak da adını tarihe yazdıracak…


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle