Yatırım yapmaya başla!

Facebook’un Yapay Zekası Skype ile İnsanlığı İzliyor!

Mark Zuckerberg’in yapay zekayı günlük hayata dahil etme çabaları hız kesmeden devam ediyor. Facebook’un yapay zekası şimdi de insanlığı öğrenebilmek için Skype’ı kullanıyor!
Facebook’un Yapay Zekası Skype ile İnsanlığı İzliyor!

Yapay zeka teknoloji akıllara durgunluk veren bir hızda gelişmeye ve yavaş yavaş hayatımıza dahil olmaya devam ediyor. Dünyanın ilk robot avukatı gibi bazı yapay zeka projeleri insanlığın yararına hizmet verirken, bilim ve siyaset dünyasından birçok önde gelen isim ise bu teknolojinin insanlığın sonunu getireceğine inanıyor. Yapay zekanın en bilindik savunucularından Mark Zukerberg ve bu teknolojinin tehlikeli olduğunu iddia eden Elon Musk geçtiğimiz yapay zeka yüzünden birbirlerine girmişlerdi.

Fakat yapılan uyarılara kulak asmayan Zuckerberg’in servet ödeyerek kurmuş olduğu yapay zeka ekibi, Facebook’un yapay zeka laboratuvarında tam gaz çalışmaya devam ediyor. Ekip, yaratmış oldukları yapay zekanın, insanlığı öğrenebilmesi için Skype üzerinden gerçekleştirilen video konferansları izlettiriyor.

Facebook’un Yapay Zekası İnsansı Mimiklere Sahip Olacak!

Facebook’un Yapay Zekası İnsansı Mimiklere Sahip Olacak!Yapay zekanın insan mimiklerini ve yüz ifadelerini tam olarak doğru bir şekilde taklit edememesi insansı robot geliştirenler için büyük bir sorun. Fakat Facebook bu sorunu ortadan kaldırabilmek için daha önce kullanılmamış bir yönteme başvuruyor.

Yaratılan yapay zeka algoritmasına saatlerce Skype konuşması izleterek insanlığa ait jest ve mimikleri öğretebilmeyi hedefliyor. Yapılan testlerin birçoğunda ise Facebook yapay zekasının başarıya ulaştığı belirtiliyor.

Yapay Zeka Ekibi İnsan Yüzünü 68 Kilit Bölgeye Ayırdı!

Yapay Zeka Ekibi İnsan Yüzünü 68 Kilit Bölgeye Ayırdı!Zuckerberg’in yapay zeka hayali için bir servet ödediği, hatta bazılarını ise evlerinde ziyaret ederek Facebook yapay zekasını oluşturmaya ikna ettiği bu ekip, öğrenimi arttırmak adına insan yüzünü 68 kilit noktaya ayırdı. Yapay zekanın saatlerce seyretmiş olduğu Skype konuşmalarıyla ise bu bölgeleri analiz edip, nerede nasıl tepkiler vereceğini öğrenmesi sağlandı.

Facebook Sistemi “Ortalama Bir İnsan” Üretiyor!

Facebook Sistemi “Ortalama Bir İnsan" Üretiyor!Facebook’tan sızan bilgiler, yaratılan bu yapay zekanın gerçek bir insan kadar doğal tepkiler verdiğini iddia ediyor. Carnegie Mellon Üniversitesi’nin asistan profesörlerinden Louis-Phillippe Morency ise Facebook sisteminin ortalama bir insan yarattığını, gelecekte ise bu robotların kendi kişiliklerini seçebileceklerini dile getiriyor.

Facebook tarafından yürütülen bu yapay zeka projesinin, 24 – 28 Eylül tarihlerinde Kanada, Vancouver’da düzenlenecek olan Uluslararası Akıllı Robotlar ve Sistemler Konferansı ile dünyaya tanıtacağı belirtiliyor. Peki, Facebook’un izlemiş olduğu bu yöntem sizce işe yarayabilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum