Paylaşım

Facebook Messenger’a Gelecek Güncelleme ile Mesajlar Silinebilecek!


 

Facebook’un anlık platformu Messenger’a önümüzdeki günlere gelecek güncelleme ile gönderilmiş olan mesajlar silinebilecek. İşte detaylar…

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger, yeni güncellemeler ile kullanıcılara daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor. Uygulama son olarak 360 derece fotoğraf ve HD video desteğini kullanıma sunmuştu.

Son olarak gelecek olan güncelleme ise Messenger’ı sık olarak kullanılan kişileri yakından ilgilendiriyor diyebiliriz. Gelecek olan güncelleme ile göndermiş olduğunuz mesajlar, konuşmanın iki tarafı için de silinebilir olacak. Güncellemede pek çok yeniliğin olacağı düşünülse de en çok dikkat çekeninin mesaj silebilme olanağı olduğunu söyleyebiliriz.

Güncelleme Yakın Zamanda Geliyor

Bilindiği üzere son dönemde Facebook’un başı Cambridge Analytica veri skandalı ile oldukça dertte. Yaşanan büyük olay sonrası şirket milyar dolarları bulan zararlar ile karşı karşıya kalmıştı. Yaşanan olay sonrası Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in Messenger kutusundaki tüm gelen ve gönderilmiş mesajları silinmişti.

Ancak Messenger’in iOS uygulamasında çekilen bir ekran görüntüsü milyonlarca kullanıcıyı memnun edecek bir güncellemenin yolda olduğunu müjdeliyor. Pop-up mesajı olarak gelen uyarıda; “Bu mesajı silerseniz, bu konuşmadaki hiç kimse onu göremez. Bu geri alınamaz.” ifadesi yer alıyor.

Çok Fazla Detay Mevcut Değil

Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak olan Messenger güncellemesinin ne zaman yayında olacağıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak kısa zaman içerisinde mesajların iki taraf için de silinmesine olanak sağlayacak güncellemenin yayınlanması bekleniyor.

Gelecek olan özelliğin nasıl işleyeceğine dair çok fazla detay mevcut değil. Ancak Facebook Messenger’a gelecek olan yeniliğin WhatsApp’taki mesaj silme özelliğine benzer bir güncelleme olması yüksek ihtimal dahilinde görünüyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın