Yatırım yapmaya başla!

Facebook Küresel Maçların Yayın Hakları için Eurosport CEO’suyla Çalışacak!

Facebook’un Eurosport CEO’sunu işe alması, büyük yankı uyandırdı. Zira teknoloji devi Hutton’la çalışmaya karar vererek, canlı spor karşılaşmaları alanında hedeflerini yüksek tuttuğunu gösterdi.
Facebook Küresel Maçların Yayın Hakları için Eurosport CEO’suyla Çalışacak!

Haber kaynağında değişiklik yapacağını açıklayan ve bu açıklamaları dolayısıyla kısa süre sonra milyar dolarlar kaybeden Zuckerberg, Facebook’u geliştirmek için dur durak vermeden çalışıyor.

Daha geçtiğimiz gün, Facebook’un haber kaynağında kullanıcılara güvenilir kaynakları gösterebilmek için çalıştıklarını duyuran Zuckerberg, amaçlarının sansasyonelleşme, yanlış bilgi ve kutuplaşmaları engellemek olduğunu söylemişti. Yeni gelen habere göre ise Facebook’un tek büyük değişikliği bu olmayacak. Zira sosyal medya devi, spor karşılaşmalarını canlı yayınlamak için ünlü CEO’yu işe aldı.

Facebook dünya çapındaki müsabakaları canlı yayınlamak için Eurosport’un CEO’su Peter Hutton’u işe aldı.

Facebook Eurosport’un CEO’su Peter Hutton’u İşe AldıYapılan açıklamaya göre; Peter Hutton Silikon Vadisi’ndeki merkezde çalışacak ve yalnızca Facebook’un küresel spor ortaklığı yöneticisi Dan Reed’e bağımlı çalışacak. İlaveten, Hutton yeni görevine Şubat’ta gerçekleştirilecek Güney Kore Kış Olimpiyatları’nın ardından başlayacak.

Facebook Hutton’u işe almasıyla spor maçlarını canlı yayınlama konusunda iddialı olduğunu gösterdi.

Facebook Canlı Maç Alanında İddialıSonuçta; teknoloji devi alanında uzman birini işe almış oldu. Nitekim Peter Hutton Olimpiyat Oyunları’nın Avrupa çapındaki yayın haklarını 928 milyon sterlinlik anlaşmayla Eurosport’un almasında kilit rol oynamıştı.

Ayrıca Peter Hutton, Eurosport’un canlı yayın hizmetini 52 pazara yayarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Peter Hutton Pek Çok Başarıya İmza AtmışAnlayacağınız; Facebook canlı spor karşılaşmalarını yayınlamak için kendini kanıtlamış biriyle çalışacak. Peter Hutton’un Facebok’la ne kadar ücrete anlaştığı ise açıklanmadı. Futbolun Facebook’ta en çok dikkat çeken spor dalı olması, teknoloji devinin bu alana ağırlık vermesinin nedenini de açıklıyor.

Zira Zuckerberg her daim kullanıcıları memnun etmek ve onlara faydalı içerik sunmak için çalıştıklarını söylüyor.

Zuckerberg Kullanıcıların Yararına Çalışmak istiyorYeri gelmişken, Facebook’un e-spor maçlarını canlı yayınlamasıyla Amazon’a rakip olduğunu da belirtelim.

Sonuçta; ESL’nin maçları artık yalnızca Amazon’un platformu Twitch üzerinden değil Facebook üzerinden de yayınlanacak. Kaldı ki Facebook üzerinden yayınlanan maçların 25 milyon kişiye ulaştığı düşünülünce sosyal medya devinin bu alanda ne kadar iddialı olduğunu daha rahat anlayabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum