Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’da Yükseliş Sinyali: Balinalar Harekete Geçti!

Büyük yatırımcılar varlıklarını son günlerde borsalardan bilinmeyen cüzdanlara aktarıyor. Detaylar geliyor...
Ethereum’da Yükseliş Sinyali: Balinalar Harekete Geçti!
Yorum

En değerli altcoin olan Etheruem ağına dair veriler, hareketliliğin arttığını gösteriyor. Balinalar binlerce ETH’yi merkezi borsalardan bilinmeyen cüzdanlara aktarıyor. Bu durum piyasada fiyat aksiyonunun yukarı yönlü olacağı şeklinde algılanır.

Nitekim Şubat ayının başından itibaren Ethereum fiyatında artış gözlemlendi. Son veriler borsalardan 90 bin ETH’nin borsa dışına taşındığını gösteriyor. Whale Alert, bu aktarımları üç farklı işlemde tamamlandığını bildirdi.

ETH balina transferi
Kaynak: Whale Alert

Bir balina ilk olarak Binance borsasından 30 bin ETH’yi soğuk cüzdana taşıdı. Bu hareketi sırasıyla 29.999 ve 30. 001 ETH’lik işlemler takip etti. Taşınan kripto varlıkların değeri 200 milyon doların üzerinde seyrediyor.

Bu hareket Ethereum’un fiyatına da olumlu yansıdı Kripto para birimi geçtiğimiz gün 2.800 dolara kadar yükseldi. Bitcoin’deki geri çekilmenin etkisiyle ETH’de yine düşüş yaşandı. Kripto para birimi özellikle Ocak ayı içerisinde sert kayıplar yaşadı. Ethereum’un geçtiğimiz ay içerisindeki kayıpları %50’ye ulaştı.

ETH günlük grafik
Kaynak: TradingView

Ocak ayı içerisinde sabit kalırken, büyük düzeltme sonrası b ir artış yaşanmıştı. Balinalar geçtiğimiz aylardaki oynaklığa rağmen varlıklarını borsaların dışına taşımayı sürdürüyor. Borsa dışı en büyük 10 cüzdanda 24 milyonun üzerinde Ethereum tutuluyor. Merkezi borsalarda bu oran ise 5,8 milyon ETH olarak ölçüldü.

ETH Kasım ayında 4,800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ethereum an itibariyle 2,670 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%