Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Analiste Göre Ethereum ve Ripple, Bitcoin’e Benzer Şekilde Yükselişini Sürdürebilir

Analist Ethereum ve Ripple’ın geleceğini parlak görüyor.
Analiste Göre Ethereum ve Ripple, Bitcoin’e Benzer Şekilde Yükselişini Sürdürebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin yılın başından bu yana yükselişini sürdürdü ve rekor seviyelere ulaştı. Kripto para geçtiğimiz haftalarda 64.600 dolar ile tarihinin en yükseğini test etti. Sektörün tanınmış analistlerinden Credible Crypto, Bitcoin gibi Ethereum ve Ripple’ın da benzer ralliler başlatacağına inanıyor.

Analist, Ethereum’un 2017’deki rallisini hatırlatıyor ve bu süreçte fiyatını 3’e katladığını belirtiyor. O dönem BTC 20.000 doları kırıp birkaç hafta içinde 60.000 dolara tırmanmıştı. Ethereum’un da Bitcoin’i bu şekilde takip edeceği ve 3.000 dolar seviyesinin sadece başlangıç olduğu ifade ediliyor.

ETH 1 yıllık grafik
Kaynak: CoinMarketCap

Analist Ethereum için fiyat hedeflerini 8.000 ila 10.000 dolar olarak gösteriyor. Şu anda Ethereum 3.500 doların biraz altında işlem görüyor. Credible Crypto’nun öngörüsü gerçekleşirse %130 ile %190 arasında yükselebilir.

Analist XRP’nin de benzer şekilde Bitcoin’i takip edeceğini düşünüyor. Tüccar 90 sent ile 1 dolar arasında XRP alımı yaptığını söyledi. Yazım itibariyle kripto para 1.45 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu da %45’e yakın kar olduğunu gösteriyor. Credible Crypto fiyatta geri çekilme yaşanırsa yeni alım yapacağını da sözlerine ekledi.

XRP yıllık grafik
Kaynak: CoinMarketCap

Güncel veriler itibariyle kripto para piyasası 2.2 trilyon doların üzerinde değerlemeye sahip. Bitcoin piyasada 1 trilyon doların üzerindeki değer ile en büyük paya sahip olmakta. Ethereum ve Ripple’ın piyasa değerleri sırasıyla 390 milyar ve 65 milyar dolar seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%