Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un Yükseliş ile Piyasa Değeri 500 Milyar Doları Geçti

ETH son günlerde Bitcoin'den daha iyi performans ortaya koyuyor. Kripto para birimi 4.200 doların üzerine çıktı.
Ethereum’un Yükseliş ile Piyasa Değeri 500 Milyar Doları Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

En değerli ikinci kripto para olan Ethereum, 500 milyar dolarlık piyasa değeri kulübüne katılan en son dijital varlık oldu. Bitcoin’deki son ralliden sonra, Ethereum son 24 saat içinde perakende talebinde önemli bir artış gördü.

Yükseliş dalgası ile beraber piyasa değeri ilk kez 500 milyar doları aştı. ETH son 24 saatte ise %10’dan fazla artış kaydetti. Fiyattaki son sıçramaya ek olarak, büyük kripto sahipleri arasındaki talep son birkaç hafta içinde önemli ölçüde arttı.

Santiment’ten gelen veriler, en iyi ETH adreslerinin son 10 haftada varlıklarını yaklaşık %14 artırdığını gösteriyor. Balinalar Ağustos ayının başından bu yana istikrarlı bir şekilde ETH biriktiriyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmasının şaşırtıcı olmadığı kaydedildi.

ETH piyasa değeri
Kaynak: CoinMarketCap

Santiment geçtiğimiz 10 hafta içinde 1 milyon ila 10 milyon ETH’ye sahip adreslerde birikimin %13,9 oranında arttığını belirtti. Ethereum, 2021’de ilk 5 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak kaldı.

ETH’nin fiyatı 1 Ocak’ta yaklaşık 730 dolardan 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.297 dolara kadar çıkmıştı. Kripto para birimi, son 30 günde yaklaşık %60’lık bir sıçrama gördü.

Bitcoin’in yükseliş hareketi nedeniyle, Ethereum’un genel kripto piyasası hakimiyeti son birkaç ayda kademeli olarak azaldı. Ethereum’un son rallisi pazar hakimiyetini artırdı ve kripto para birimlerinin toplam değerinin yaklaşık %18.7’sini oluşturuyor. Etherscan’a göre, ETH 2.0’ın mevduat sözleşmesinde 7,9 milyondan fazla stake edilmiş ETH bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu