Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Opsiyon Piyasası Verileri Fiyat Zayıflığına İşaret Ediyor

Yatırımcıların satış talebinin arttığı belirtiliyor.
Ethereum Opsiyon Piyasası Verileri Fiyat Zayıflığına İşaret Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum satışlarının maliyetini ölçen üç aylık put-call eğrisi, Temmuz ayından bu yana ilk kez pozitife döndü. Pozitif bir değer, yatırımcıların düşen fiyatlara karşı koruma aradığının bir işareti olarak, satış isteğinin artması olarak algılanıyor.

Kripto türevleri araştırma firması Skew tarafından sağlanan verilere göre, bu eri %2’ye yükseldi ve 21 Temmuz’dan bu yana en yüksek seviye olarak kaydedildi. Satım opsiyonu, alıcıya belirli bir tarihte veya daha önce önceden belirlenmiş bir fiyattan satma hakkı veriyor. Aynı zamanda satın alma hakkı da veriyor.

ETH opsiyon piyasa verileri
Kaynak: Skew

Bir haftalık alım satım eğrisi %12’ye ulaştı ve iki ayın en yüksek seviyesine sıçradı. Bu arada, bir aylık zımni oynaklık veya yatırımcıların önümüzdeki dört hafta boyunca fiyat türbülansı beklentileri, %88’den %92’ye yükseldi.

Ethereum küresel piyasalardaki olumsuz hava ve Bitcoin’deki geri çekilmenin etkisiyle değer kaybını sürdürüyor. Kripto para birimi an itibariyle 3.000 dolar desteğine kadar gerilemiş durumda.

Kripto ve geleneksel piyasalar, Çin’deki Evergrande’deki krizden ve FED’in teşvik programının olası bir daralmasından etkilenmiş görünüyor.

Bazı analistler ise uzun vadede yükseliş beklentisini koruyor. eToro’da bir piyasa analisti olan Simon Peters, Ethereum’un yanması ile token kıtlığının artacağını ve teorik olarak kripto varlığı için fiyatları artıracağını söyledi.

Ethereum’uN Londra yükseltmesinden bu yana, 300.000’den fazla eth yakıldı. Yakılan coinlerin bedeli 1 milyar doların üzerinde oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%