Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Londra Güncellemesi Öncesi 2 Bin Doları Geçmek İstiyor

ETH, Bitcoin’deki yükseliş ile toparlanma işaretleri gösteriyor.
Ethereum Londra Güncellemesi Öncesi 2 Bin Doları Geçmek İstiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum fiyatı Bitcoin’deki toparlanmanın etkisiyle 2.000 dolar seviyesinin üzerine yerleşmiş görünüyor. Temmuz ayı içerisinde Ethereum için Londra güncellemesi gerçekleştirilecek. London hard fork olarak adlandırılan yükseltme, Ethereum’u enerji yoğun bir prova ağından daha hızlı, çevre dostu bir hisse kanıtı ağına dönüştürmeyi umuyor.

Analistler güncelleme öncesi Ethereum’un 2.000 dolar üzerinde olmasının önemli olduğunun altını çiziyor. Yükseltme ayrıca ücret yapısını daha ucuz hale getirmeyi ve blok zincirini daha fazla sayıda işlemi işlemek için daha ölçeklenebilir hale getirmeyi öneren yeni Ethereum İyileştirme Protokollerini (EIP) tanıtacak.

ETH kısa vadeli grafik
Kaynak: TradingView

Gelişmekte olan stablecoin ve merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe en çok kullanılan blok zinciri olmaya devam etse bile, iki sorun Ethereum’un benimsenmesini olumsuz etkiliyor.

Genel olarak, Londra hard fork’un EIP 1559 güncellemesi, ağın işlem ücretlerinin oynaklığını düzenlerken Ethereum’un işlem ücretlerini sınırlayacaktır. Kripto para birimi, 21 milyon birimlik sınırlı arz sınırı sayesinde, enflasyona karşı en iyi korunma aracı olmak adına dolarla mücadele ediyor.

ETH günlük konsolide grafiği
Kaynak: TradingView

Bitcoin’den farklı olarak, Ethereum’un bir arz sınırı bulunmuyor. Bu da onu sınırsız yazdırılabilir fiat para birimlerine karşı bir değer deposu varlık olarak daha az çekici hale getiriyor.

Londra yükseltmesiyle başlatılacak ücret yapısının iki bileşeninden biri olan taban ücret yakılacağı için bu destek özellikle artacak. Bu sayede Ethereum arzı sınırlanmış olacak. ETH geçtiğimiz Mayıs ayında 4.300 doları geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%