Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Yakımlarının Artması ile İlk Deflasyonist Hafta Görüldü

Ağda günlük olarak 65 milyon dolardan fazla ETH yakımı gerçekleştiriliyor.
Ethereum Yakımlarının Artması ile İlk Deflasyonist Hafta Görüldü
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum ağı, piyasalardaki artan işlem ücretleri ile beraber, art arda ilk negatif arz ihracı haftasını gördü. Ağustos başında gerçekleştirilen Londra yükseltmesi ile beraber ağdaki ETH yakımları artıyor.

Gas fiyatlarının yüksek seviyelerde kalmasıyla, Ethereum ağ için art arda yedi gün deflasyonist ihraç gördü. Bu da madencilik yoluyla yaratılandan daha fazla ETH’nin arzdan kaldırıldığı anlamına geliyor.

Londra yükseltmesinden bu yana, 3,1 milyar dolar değerinde 724.400’den fazla ETH kalıcı olarak yok edildi. Etherscan verilerine göre, bir ERC-20 token transferinin ortalama maliyeti 46 dolar seviyesinde.

Bir DeFi protokolüne likidite sağlamak veya Uniswap’ta token takası yapmak gibi işlemlere 140 dolara mal olabiliyor.

Ethereum 3 aylık fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bankless Ethereum Q3 ağ raporuna göre, bu yıl Temmuz-Eylül ayları için belirlenen işlem değeri, geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse %400 artışla 536,5 milyar dolara yükseldi.

Ağdaki ilk deflasyon haftasına rağmen, birçok Ethereum savunucusu, kullanıcıları gelişmekte olan ikinci katman ekosistemini kullanarak işlem yapmaya teşvik etmeye çalışıyor.

Bu yapı Ethereum fiyatına da olumlu olarak yansıyor. Kripto para birimi son 2 ay içerisinde %500’den fazla arttı ve an itibariyle 4.300 doların üzerinde işlem görüyor. ETH yükseliş dalgası ile piyasa değerini 500 milyar doların üzerine taşıdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu