Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’da Fiyat Düşerken Büyük Yatırımcılar Varlıklarını Artırıyor

Ethereum 2.0 sözleşmesi kapsamında kilitlenen varlıkların değeri artmaya devam ediyor. Zincir verilerinden detaylar haberde…
Ethereum’da Fiyat Düşerken Büyük Yatırımcılar Varlıklarını Artırıyor
Yorum

Ethereum üzerinde 2020’nin Aralık ayında başlatılan Beacon Chain yükseltmesi kapsamında, büyük yatırımcılar varlıklarını havuza kilitliyor. Havuzda kilitlenmiş varlıkların miktarı o dönemden bu yana artmaya devam ediyor.

Etherscan üzerinde kaydedilen verilere göre ETH.20 sözleşme kapsamında kilitlenen varlık sayısı 9,5 ETH’ye ulaştı. Fiyat olarak kilitlenen varlıkların değeri 26 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

ETH 2.0 kilitlenen varlıklar
Kaynak: Etherscan

Kilitlenen varlıkları oranı geçtiğimiz yıl Kasım ayında 8 milyonu aşmıştı. Aynı zaman diliminde Ethereum’un fiyatı 4.800 doları geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Yükselen fiyat varlıkların değerini 35 milyar doların üzerine taşımıştı. Geçen zaman içerisinde kripto para piyasasındaki düşüş ile beraber Ethereum 2.600 dolara kadar geriledi. Dijital varlık an itibariyle 2.700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ETH fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Fiyattaki durgun büyüme ile Bitcoin ve Ethereum ağları, son birkaç gün içinde balinaların birikimlerinin azalmasına neden oldu. Şubat ayından bu yana, büyük kripto sahipleri BTC birikimini azalttı.

Ağdaki 100 ila 100.000 BTC’ye sahip balinaların sayısı 1 Şubat’tan bu yana sabit kalmaya devam ediyor. Kripto para piyasasının toplam değeri 1.75 trilyon dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%