Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum, Bitcoin ve Altcoinlerden Ayrılarak Yükselişini Sürdürüyor

Ethereum piyasa düşüşüne rağmen güçlenmeye devam ediyor.
Ethereum, Bitcoin ve Altcoinlerden Ayrılarak Yükselişini Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası hafta sonu Bitcoin’de yaşanan sert düzeltme sonrası düşüş trendini sürdürüyor. BTC bugün itibariyle 54.450 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paranın bu seviyelerde bulunması, altcoinlerin değer kaybının artmasına neden oluyor. Ethereum ise tüm zamanların en yükseğine yakın seviyelerde işlem görüyor.

Yükselişi ile Bitcoin’i geride bırakan ETH, 2,350 dolar direncinin üzerinde yükselişine hız erdi. 2.400 dolar direncini kıran ETH, 2.450 dolar bölgesini test etti. Kripto para yazım itibariyle 2.480 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ETH yükselişini sürdürüyor
Kaynak: TradingView

Günlük grafikte yüzde 8’de fazla yükselen kripto para, 2.500 dolar üzerinde daha fazla hız kazanabilir. Şu anda 2,350 ABD doları seviyesine yakın önemli bir destekle 2,400 ABD Dolarının üzerindeki kazançları konsolide ediyor.

Veriler ETH’nin 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor. ETH, 2.500 dolar direncini temizleyemezse, aşağı yönlü bir düzeltme yaşayabilir. Olumsuz yöndeki ilk destek 2.380 dolar seviyesi olarak görünüyor.

İlk destek şu anda 2.350 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Kripto para 2.350 dolarlık desteğin üzerinde kalamazsa, 100 saatlik basit hareketli ortalamayı test edebilir. Daha fazla kayıp olması halinde 2.250 dolar desteği test edilebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%