Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Ağında 12 Milyon Dolar Fazladan ETH Yakımı Gerçekleşti

Yakımlar Ethereum’u deflasyonist hale getiriyor. Bu durum ise Ethereum yatırımcılarının bazı endişelerini ortaya çıkarıyor. İşte detaylar;
Ethereum Ağında 12 Milyon Dolar Fazladan ETH Yakımı Gerçekleşti
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum ağında gerçekleştirilen yakımlar ile bazı Ethereum blokları yüksek ağ yükü nedeniyle deflasyonist hale geliyor. Bu durum ağda yüksek ücretlere yol açıyor. Analitik verilere göre, bugün dağıtılandan 12 milyon dolar daha az Ethereum yayınlandı.

Bu kripto para birimini daha deflasyonist bir yapıya kavuşturuyor. Ücret yakma mekanizmasının devreye girmesiyle birlikte, madencilere gidecek gelir ağda yakılıyor. Bazen, yüksek ağ yükü nedeniyle, bir işlem için ücretler önemli ölçüde artıyor ve bu da büyük miktarda yakımlara neden oluyor.

ETH ağ işlemleri
Kaynak: WatchTheBurn

Bugün 67 milyon dolar değerinde 16.228 Ethereum yakıldı. Aynı zamanda, istifleyicilere ödül olarak sadece 54 milyon dolar verildi. Madenciler ödül olarak yalnızca 2.495 ETH aldı.

EIP-1559 aktivasyonundan bu yana toplam ihraç, tahminen 2 milyar dolar olarak kaldı. Yakılan toplam coin sayısı 654.000 ETH ve şu anda 2.7 milyar dolar değerinde.

ETH günlük grafik
Kaynak: TradingView

Ethereum ağında yakılan madeni paralarının değerinin 2 milyar dolara ulaştı ancak spot piyasadaki hızlı fiyat artışı nedeniyle, neredeyse aynı sayıda yakılan madeni paranın şimdi %35 daha değerli olduğunu bildirildi.

Ethereum günlük grafikte ise yükselişe geçti ve an itibariyle 4.170 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 4.375 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu