Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Rusya-Ukrayna Toplantısı Öncesi Uzlaşma Çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasında bugün Türkiye'de gerçekleştirilecek müzakereler öncesi açıklamalarda bulundu.
Erdoğan’dan Rusya-Ukrayna Toplantısı Öncesi Uzlaşma Çağrısı
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul’da gerçekleştirilecek Rusya ile Ukrayna heyetleri arasındaki müzakerenin açılışında konuştu. Erdoğan sözlerinin başında görüşmeleri canı gönülden desteklediklerini belirterek, iki ülke heyetine sergiledikleri tutumdan dolayı teşekkür etti.

Savaşın başladığı günden bu yana barış için çabaladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Beşinci haftasına giren çatışmalar dostunuz ve komşunuz olarak bizleri gerçekten derinden üzüyor.” ifadelerini kullandı.

Bölgedeki çatışmaların uzamasının kimsenin faydasına olmayacağının altını çizen Erdoğan, Bölgesinde pek çok acıya şahitlik etmiş bir ülke olarak Karadeniz’in kuzeyinde benzer bir tablonun ortaya çıkmaması için çabaladıklarını belirtti.

Erdoğan müzakere heyetleri toplantısında konuştu.
Kaynak: Twitter

Erdoğan uzlaşma çağrısı yaparak, “Türkiye olarak barış ve istikrar için bölgemizde ve ötesinde sorumluluk üstlenmekten hiçbir zaman kaçınmadık kaçınmayız. Adil bir barışın kaybedeni olmayacağına inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Artık Somut Sonuç Alınmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında öncelikle ateşkesin sağlanması gerektiğini ve bunun herkesin faydasına olacağını belirtti. Artık görüşmelerden somut sonuçların alınması gerektiği bir döneme girildiğini düşündüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm dünya sizlerden gelecek hayırlı ve müjdeli haberleri bekliyor.” diye konuştu.

Liderler düzeyinde bir görüşmeye ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, müzakerelerde sağlanacak ilerlemenin bir sonraki aşama olacak liderler düzeyindeki teması da mümkün hale getireceğini belirtti ve böyle bir görüşmeye de ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu