Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan’dan Döviz, Enflasyon, 2023 Seçimleri Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimlerinin milletimiz için yol ayrımı olacağını belirterek, döviz ve enflasyon konusuna değindi. Detaylar haberimizde...
Erdoğan’dan Döviz, Enflasyon, 2023 Seçimleri Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; döviz, enflasyon, 2023 seçimleri olmak üzere birçok önemli konuya değindi.

AK Parti’yi istişare ile kurduklarını belirten Erdoğan, en büyük istişareyi millet ile yaptıklarını belirtti. “AK Parti milletin partisidir, sesidir. 2023 seçimleri AK Parti’nin Cumhur İttifakı’nın geleceğinin ötesinde ülkemizin ve milletimizin kaderi bakımından gerçek anlamda bir yol ayrımını ifade edecektir.” dedi.

Yarın açılışı yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün dünyanın en önemli köprülerinden biri olacağını, Avrupa’dan Asya’ya, Asya’dan Avrupa’ya 6 dakikada geçiş imkanı sunacağını belirtti.

Döviz ve enflasyon meselesine de değinen Erdoğan, “Döviz kurundaki, enflasyondaki dalgalanmalar yaşadığımız geçiş sürecinin bedelleridir. Durmuyoruz, yatırımları yaparken özellikle zaman oluyor, PPP denilen yap-işlet-devretle bu adımları atıyoruz, akılları almıyor.” şeklinde konuştu.

“Şehir Hastanelerini Yap, İşlet, Devret Modeliyle Yaptık”

“Şehir Hastanelerini Yap, İşlet, Devret Modeliyle Yaptık”Söz konusu modele dair detaylı açıklama yapan Erdoğan, yüklenici firmaların kendi imkanlarıyla bütün yatırımları yaptığını, sonra yapılan ihalelerle, bedelinin 10-20 sene gibi bir sürede ödendiğini aktardı.

“Devletin kasasından bir kuruş çıkmıyor. Belli bir ücretle köprü-otobandan geçen vatandaş ödüyor, açık varsa devlet yüklenici firmaya ödüyor. Biz süratle bu yatırımları yaparak ülkemizi ayağa kaldırdık. Bunu hastanelerde de yaptık. Şu anda 19 şehir hastanesi var.” diyerek konunun daha net bir şekilde anlaşılmasını sağladı.

Yatırım yapılmayan il kalmadığını, AK Parti siyasetinin her zaman eser ve hizmet siyaseti olduğunu dile getirdi. 30-35 yaşın altındaki gençlerin Türkiye’yi bilmedikleri için bugün sahip oldukları imkanların değerini kavrayamadığını belirtti.

Resmi özel okul sayısını 50 binden 90 bine çıkardıklarını, siyasi rakiplerinin ise bunu 120 bine çıkarma taahhüdüyle karşılarına gelmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu