Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Türkiye Girişimci Dış Politikasıyla Ön Plana Çıkıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YASED’in 41’inci Genel Kurul Toplantısı’na yolladığı mesajda "Ülkemiz ve iş dünyamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.
Erdoğan: Türkiye Girişimci Dış Politikasıyla Ön Plana Çıkıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) 41. Olağan Genel Kurulu toplantısına gönderdiği mesajda, “Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin kıymetli mensupları, iş dünyasının değerli temsilcileri, sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Nazik davetiniz için teşekkür ediyor, YASED ’in 41’inci Genel Kurul Toplantısı’nın hayırlı olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin genç ve nitelikli nüfusu ile ekonomide attığı kararlı adımlarla yatırımcılar için bir çekim merkezi olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye’nin istikrarı, yatırımcı dostu iklimi, barışı tesis etmeyi amaçlayan girişimci dış politikasıyla ön plana çıktığını ifade etti.

YASED’in ülkemizdeki doğrudan yatırımların yüzde 85’ini temsil ettiğini belirtti. Derneğin, Türkiye’nin kalkınması, büyümesi, istihdam ve üretiminin artması yolunda sergilediği samimi gayretleri memnuniyetle karşıladığını sözlerine ekledi.

İçinde bulunduğumuz dönemde yakın coğrafyamız ve dünyanın ciddi sorunlarla boğuştuğunu dile getiren Erdoğan, Türkiye’nin stratejik konumu, genç ve nitelikli nüfusunun yanı sıra ekonomide attığı kararlı adımlarla özellikle uluslararası yatırımcılar için çekim merkezi olma vasfını daha da güçlendirdiğini sözlerine ekledi.

Türkiye’ye güvenen, ülkemize yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılara gereken desteği verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan “Neredeyse yarım asra yaklaşan kurumsal, güçlü ve kapsayıcı yapısıyla ülkemizde önemli bir boşluğu dolduran YASED’in, önümüzdeki dönemde de kendi alanında aktif rol oynamaya devam edeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu