Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Rusya – Ukrayna Krizi Minsk Çerçevesinde Çözülmeli

Güvenlik Zirvesi sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’nın saldırısının bölgenin barışına vurulmuş bir darbe olduğunu belirtti.
Erdoğan: Rusya – Ukrayna Krizi Minsk Çerçevesinde Çözülmeli
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güvenlik Zirvesi’nin ardından kameraların karşısına geçti. Uluslararası Demokratlar Birliği Heyetinin Kabulü konuşmasında Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik harekatı ile ilgili açıklamaların yanında, ırkçılık gibi meselelere de değindi.

Rusya’nın askeri harekatının kabul edilemez olduğunu söyleyen Erdoğan, uluslararası hukuka aykırı gördükleri adımın, barış ve istikrara vurulmuş ağır bir darbe olduğunu ifade etti. Her iki ülkenin de Türkiye için dost olduğunu, bu nedenle karşı karşıya gelmiş olunmasından dolayı üzüntü duyduğunu söyledi.

Ukrayna’daki insanların can güvenliğini sağlamak için Türkiye’nin üzerine düşeni yapacağını bir kez daha vurgulayan Erdoğan, “Derin dostluk ilişkilerimiz olan Rusya ile Ukrayna arasındaki sorunların diyalog yoluyla çözülmesi yönündeki çağrımızı yineliyoruz.” şeklinde konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ‘e Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü korumak için gerçekleştirdiği mücadeleyi desteklediklerini ilettiğini aktardı.

Sözlerine “Rusya ile Ukrayna arasındaki sorunların Minsk Mutabakatları çerçevesinde diyalog yoluyla çözülmesi çağrımızı tekrarlıyoruz. Bunu Putin ile yaptığımız görüşmede de kendisine iletmiştim.” diyerek devam etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu