Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Enerji Bakanı’ndan Sondaj Duyurusu: Yeni Müjdeler Gelebilir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "yeni kuyu, yeni heyecan" ifadeleriyle Karadeniz’de 3. sondaja başlandığını duyurdu. Detaylar haberde…
Enerji Bakanı’ndan Sondaj Duyurusu: Yeni Müjdeler Gelebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’de yeni sondaj çalışmalarının başladığını “yeni kuyu, yeni heyecan” ifadeleriyle duyurdu.

Dönmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Fatih gemisinin Sakarya sahasında Karadeniz’deki 3. arama sondajına başladığını belirtti.

Eneri Bakanı Sondaj Duyurdu
Kaynak: Twitter

Fatih sondaj gemisinin, deniz seviyesinden 5 bin metre derinde yaklaşık 2,5 ay boyunca yeni müjdeler için arayışı sürdüreceğini aktardı. “Milletimizin duası, yine en büyük güç kaynağımız” dedi.

Sondaj çalışmaları, enerjide dışa bağımlılığı azaltacağı için fazlasıyla önem taşıyor.

Fatih Gemisi 2020’de 320 Milyar Metreküp Doğal Gaz Keşfetti

AA’nın haberine göre Fatih sondaj gemisi 21 Ağustos 2020’de Sakarya Gaz Sahası’ndaki Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküp doğal gaz keşfetti. 17 Ekim 2020’de Tuna-1 kuyusunda saptanan 85 milyar metreküp artışla toplam rezerv miktarı 405 milyar metreküpe ulaştı.

Böylelikle Amasra-1 kuyusundaki 135 milyar metreküplük keşifle toplam rezerv 540 milyar metreküp oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu