Yatırım yapmaya başla!

Electronic Arts Yapay Zeka Teknolojisinde Önemli Yol Aldı!

Electronik Arts şirketi, Battlefield 1 oyunu üzerinde yaptığı testler ile yapay zekada büyük ilerlemeler kaydediyor. İşte detaylar…
Electronic Arts Yapay Zeka Teknolojisinde Önemli Yol Aldı!

Dünyanın en büyük oyun üreticilerinden birisi olan Electronik Arts, yeni nesil teknolojiye dair yatırımlarına hızla devam ediyor. FIFA, Need For Speed, Battlefield gibi dünyaca ünlü pek çok oyunun üreticisi konumunda olan EA, son yılların en yoğun araştırma alanlarından biri olan yapay zekada önemli yol almış durumda.

Uzun zamandır bu teknolojiyle ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürüten EA, yapmış olduğu çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı. Şirket araştırmalarını sürdürürken asıl amaç olarak yapay zekanın makine öğrenme özelliğini geliştirmek istiyor.

Battlefield 1 Üzerinde Yapay Zeka Testleri Yapılıyor

Electronic Arts, yapay zekayla ilgili çalışmalarında Olağanüstü Deneyimler için Arayış Birimi adlı bir grubu görevlendirmiş durumda. Henüz test aşamasında olan çalışmalar için grup Battlefield 1 oyunu üzerinde araştırmalarını sürdürüyor.

Geliştirilen yapay zeka test aşamalarında her oyunda nasıl oynayacağını bilen bir algoritmaya sahip olmak istiyor. Yapay zeka bu testler sırasında oyun boyunca kendisini sürekli geliştirmeyi ve daha iyi olmadı amaç ediniyor.

‘Rakiplerimizden Daha İyiyiz’

EA’nın yapay zeka ile ilgili çalışmalarını yürüten grup Olağanüstü Deneyimler için Arayış Birimi direktörü Magnus Nordin’den yapılan araştırmalarla ilgili önemli açıklamalar geldi. Nordin yaptığı açıklamada üst seviye ve karmaşık bir oyun üzerinde çalıştıklarını ve bu alandaki araştırmaların çok daha zor olduğunu belirterek, yapay zeka teknolojisinde rakiplerinden daha iyi olduklarını belirtti.

Yapılan testler sonrasındaki gözemlerine değinen Magnus Nordin, yapay zekanın bazen insanlardan daha iyi oyun performansları sergilediğini söyledi. Ancak yapay zekanın hala gelişmesi gereken bir teknoloji olduğunu ve henüz istenen performansın elde edilemediğini de sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum