Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

El Salvador Halkı Bitcoin’e Mesafeli Yaklaşıyor

Ülke geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıdı.
El Salvador Halkı Bitcoin’e Mesafeli Yaklaşıyor

Bitcoin ve kripto paralar her geçen daha fazla kişiyi kendisine çekiyor. Ülkelerin düzenleyici kurumları da bu piyasaya yönelik yeni kıstaslar getiriyor. Pek çok ülke kripto paralara mesafeli yaklaşsa da, El Salvador, Bitcoin’i geçtiğimiz günlerde resmi para birimi olarak tanıdığını açıkladı.

El Salvador bir kripto para birimini tanıyan ilk ülke olarak tarihe geçti. Ülkenin başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’e olan açık desteği ile biliniyor. Yapılan yeni bir anket El Salvador vatandaşlarının önemli bir bölümünün Bukele’den farklı düşündüğünü ortaya koydu.

Halk Şüpheyle Yaklaşıyor

Halk Şüpheyle Yaklaşıyor

Ankete katılanların dörtte üçünün Bitcoin’e şüpheyle yaklaştığını belirtti. 1 ve 4 Temmuz arasında El Salvador’da 1.233 kişiyle yapılan anket, Bitcoin’i yasal kripto para yapma planını yalnızca %20’sinin onayladığını ortaya koydu.

İnsanların yaklaşık %54’ü Bitcoin benimseme programını hiçbir şekilde onaylamazken, diğer %24’ü bunu kripto paralara mesafeli yaklaştığını belirtiyor. Ankete katılanların neredeyse yarısı veya %46’sı Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmediklerini itiraf etti. Bunların yaklaşık %65’i dijital para biriminde ödeme alma fikrine katılmadığını belirtti.

Ülkenin yeni Bitcoin yasası 9 Haziran’da kabul edildi ve 7 Eylül’de yürürlüğe girecek. Geçen ayın sonlarında hükümet, Chivo adlı bir Bitcoin cüzdanını tanıttı ancak bunun sadece bir seçenek olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Chivo cüzdan uygulamasını indiren her Salvadorlu yetişkinin 30 dolarlık bir BTC değerinde airdrop almaya hak kazanacağı başkan tarafından açıklanmıştı. El Salvador’daki nüfusun yaklaşık %70’inin banka hesaplarına veya herhangi bir finansal hizmete erişimi bulunmuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum