Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eczacıbaşı Hisselerinde Haftalık Kayıp %10,98 Düzeyine Ulaştı

Eczacıbaşı hisseleri 5 işlem gününde %10,98 değer kaybederken, yıllık kazancını %1,17 düzeyine indirdi.
Eczacıbaşı Hisselerinde Haftalık Kayıp %10,98 Düzeyine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Eczacıbaşı hisseleri geçen hafta 1 yılın en yüksek seviyesine yakın seyrederken, bu hafta kayıplarla mücadele ediyor. Hisselerin 5 işlem gününe ait değer kaybı %10,98 düzeyine yükselirken, yıllık getirisi sadece %1,17 olarak görülüyor.

Hisseler Şubat ayının başında 8,75 liraya kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Geçen haftaki işlemlerde ise 8,47 liraya kadar yükselerek bu seviyeye yaklaşmıştı. Ancak burada tutunamayan hisseler, düşüşe geçti ve Pazartesi günü 6,73 liraya kadar geriledi.

Eczacıbaşı hisseleri dünkü işlemlerde ise 6,72 ile 7,65 lira aralığında dalgalandıktan sonra kapanışı 6,9 liradan gerçekleştirdi. Hisseler bugünkü işlemlere 6,82 liradan başladıktan sonra 7,16 liraya kadar tırmandı. Ancak buradan gerileyerek 6,81 liraya kadar indi.

Eczacıbaşı hisseleri (ECILC) TSİ 16:37 sularında %0,29 oranında düşüşle 6,91 liradan işlem görmeye başladı.
Eczacıbaşı Hisseleri %0,29 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisselerdeki aşağı yönlü eğilimin güçlenmesiyle birlikte 6,75 ve 6,60 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 7,10 ve 7,30 liradaki direnç noktaları takip edilecek.

Eczacıbaşı İlaç’ın bağlı ortaklığı olan EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. dün Zepzelca markalı ilacın, Türkiye’de pazarlama ve satış hakları için İspanya merkezli Pharma Mar S.A. ile lisans ve dağıtım anlaşması imzaladığını duyurdu.

FDA tarafından koşullu onaylanarak ABD’de pazara verilen Zepzelca, Kanada, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur’da ruhsat onayına sahiptir. Türkiye’de ruhsat alabilmesi için Pharma Mar ve EİP tarafından gerekli koşulların ve dokümanların sağlanması sonrasında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na başvuru yapılacak.

Ruhsat onayının ve sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigortalı hastalar için ödeme onayının alınmasını takiben 2026 yılı içerisinde ürünün ruhsatlı ilaç statüsünde pazara sunulması planlanıyor. Bu gelişmenin şirket hisselerinde nötr etkisi olacağı tahmin edilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu