Yatırım yapmaya başla!

ECB Başkan Yardımcısı Kripto Paraların Zayıf Temellere Sahip Olduğunu Söyledi

Avrupa Merkez Bankası başkan yardımcısı Luis de Guindos, piyasa bir haftada 750 milyar dolar düşüş olduğuna dikkat çekti.
ECB Başkan Yardımcısı Kripto Paraların Zayıf Temellere Sahip Olduğunu Söyledi

Avrupa Merkez Bankası başkan yardımcısı Luis de Guindos, kripto para birimlerinin yatırım varlıkları olarak değerlendirilmesinin doğru olmadığını söyledi. Kripto varlıkların yatırım olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen Guindos, bu nedenle piyasadaki dalgalanmaların fazla olabileceğii ifade etti.

De Guindos’a göre, mevcut piyasa düşüşü, 2020’nin dördüncü çeyreği ile 2021’in birinci çeyreği arasında kaydedilen patlayıcı dalgalanmadan farklı değil. Nitekim, ECB yöneticisi mevcut düşüşün kripto para piyasasının oynaklığının sonucu olduğunu belirtti.

ECB Bitcoin açıklaması

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, geçtiğimiz haftalarda kripto yatırımcılarının paralarını kaybetme ihtimali olduğu konusunda uyarılarda bulunmuştu. Guindos’un açıklamaları Bitcoin’in %20’ye yakın değer kaybederek 30.000 dolar seviyesine gerilemesinin ortasında geldi.

BTC bu fiyattan destek buldu ve an itibariyle 35.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Veriler son bir hafta içerisinde kripto para piyasasının 750 milyar dolara yakın kayıp yaşadığını gösteriyor. Bitcoin bu düşüş ile Şubat ayından bu yana en düşük seviyeyi test etmiş oldu.

Kripto para Nisan ayında 64.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yükseğini test etmişti. Diğer yandan borsalara Bitcoin girişlerinde büyük artış söz konusu. Glassnode’dan gelen veriler, satış baskısının büyük kısmından yeni girenlerin sorumlu olduğunu gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum