Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın Ekransız İlk Holografik Telefonu Piyasaya Çıkıyor!

Ha geldi! Ha gelecek! Eli kulağında derken, nihayet holografik telefonlar gün yüzüne çıkmaya başladı. Dünyanın ilk ekransız holografik telefonun görüntüleri ortaya çıktı! İşte detaylar;
Dünyanın Ekransız İlk Holografik Telefonu Piyasaya Çıkıyor!

Teknoloji dünyası bizleri şaşırtmaya ve büyülemeye devam ediyor! 15 ya da 20 yıl önce sadece bilim kurgu filmlerinde rastladığımız teknolojik cihazlar, günümüz dünyasını istila etmeye başladılar. Yapay zeka robotları, drone modelleri, akıllı telefon ve saatler derken, şimdi de dünyanın ilk holografik telefonu üretildi.

Genellikle Apple, Samsung, LG, Sony ya da Xiaomi gibi ilklerin firmalarından beklediğimiz bu atak, ünlü kamera üreticisi RED tarafından gerçekleştirildi. “Dünyanın ilk holografik medya makinesi cebinizde” sloganıyla dünyayı şaşkına uğratan firma, bu akıl almaz makinenin adının da RED Hydrogen One olarak belirlendiğini duyurdu.

Hologramları ya da 3D görüntüleri seyredebilmek için bu işleve sahip sanal gerçeklik gözlükleri kullanıyorduk. Ancak RED Hydrogen One ile VR gözlüklere ihtiyaç olmadan holografik görüntüleri izleyebileceğiz.

RED Hydrogen One Piyasaya Çıkıyor!

Dünyanın önde gelen kamera üreticilerinden RED’in ilk akıllı telefonu olan RED Hydrogen One, yüksek kalitede fotoğraf ve video çekebilmesinin yanı sıra çok yönlü holografik görüntüleri de gözler önüne sermeyi başarıyor.

Ünlü Kamera Üreticisi RED Tarafından Oluşturuldu

Teknik özellikleri hakkında pek fazla detayı paylaşılmayan bu holografik telefonunun ekran boyutunun 5.7 inç ve camsız olması bekleniyor.

Hydrogen One Teknik Özellikleri

Android işletim sistemiyle çalışacağı duyurulan Hydroen One telefonun titanyum ve alüminyum olmak üzere iki farklı kasa seçeneği bulunuyor.

Dünyanın Ekransız İlk Holografik Telefonu Hydrogen One

Ayrıca USB-C şarj ve microSD kart girişiyle piyasaya sürüleceği belirtilen bu model; 2 ve 3 boyutlu görüntülerin yanı sıra holografik içerikleri de kullanıcılarıyla paylaşıyor.

Holografik İçerikleri Kullanıcıları ile Paylaşıyor

Oyunseverler ve fotoğraf tutkunları için olağanüstü bir cihaz olan bu telefon özel holografik RED Hydrogen 4-View (H4V) için 3D stereo desteği ve 3D içeriği H4V formatına dönüştüren bir alt yapıyı da bünyesinde barındırıyor.

Oyunseverler için Biçilmiş Kaftan

Arttırılmış, sanal ve karma gerçeklik içeriklerinin yanı sıra H3O algoritmasıyla da stereo sesi, çok boyutlu hale getiren RED Hydrogen One, 5.1 kulaklık setiyle satışa sunulacak.

Arttırılmış Sanal Gerçeklik Özellikleri

2018 yılının ilk aylarında piyasaya sürülmesi beklenen RED Hydrogen One holografik telefonunun alüminyum versiyonu 1.200 dolara, titanyum versiyonunun ise 1.600 dolara satışa sunulacağı söyleniyor.

RED Hydrogen One Fiyatı

Fotoğrafçılar ve mobil oyun bağımlıları için adeta biçilmiş kaftan olan RED Hydrogen One adındaki ilk holografik akıllı telefonun elbette ki uygun fiyata sahip olması beklenemezdi. Ancak tanıtıldığı ilk andan itibaren pahalı fiyatına rağmen büyük bir ilgiyle karşılanan bu telefon, iPhone ve Galaxy modellerini gölgede bırakmayı başaracak gibi görünüyor.

Star Wars gibi çeşitli fantastik bilim kurgu filmlerinden aşina olduğumuz holografik telefonlar, RED Hydrogen One modeli ile gerçeğe dönüşüyor. Peki, sizce ünlü kamera üreticisi RED’in ellerinden hayat bulan bu cihaz başarıya ulaşabilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum