Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde Kripto Paralar için Ekosistem Oluşturulacak

Dubai hükümeti, kripto para ekosistemini destekleyecek projelere bir yenisini daha ekliyor. İşte ayrıntılar…
Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde Kripto Paralar için Ekosistem Oluşturulacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Dubai Dünya Ticaret Merkezi (DWTC), kripto ve dijital varlık işletmelerine yardımcı olmak için yeni bir yol haritasının duyurusunu gerçekleştirdi. DWTC’ye göre, operatörler ve dijital borsalar dahil olmak üzere kripto ekosisteminde çalışan şirketler için kapsamlı bir bölge ve düzenleyici ortam oluşturulacak.

Kurum kripto paraları ileriye dönük bir sektör olarak tanımlarken, bölgede dijital varlıkların artan şekilde benimsenmesine katkıda bulunacağını belirtti. DWTC ayrıca sektör için çekici ve güvenli bir ortam yaratmak için özel şirketler ile ortaklıklar kuracak.

Kurum projenin aynı zamanda yatırımcı koruması, Kara Para Aklamayı Önleme önlemleri ve terörizmin finansmanıyla mücadele için sıkı standartlar uygulamayı amaçladığının altını çizdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao , kripto topluluğunda DWTC’den gelen yeni duyuruyu Twitter hesabından kutladı.

Girişim bölgedeki yerel ekonominin blok zinciri teknolojisinin yanı sıra NFT ve diğer teknolojilerin geliştirilmesini destekleyecek. Dubai, kripto dostu yaklaşımı nedeniyle dünyanın en büyük blok zinciri ve dijital şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Düzenleyiciler bölgede blok zincir teknolojisinin büyümesi için güvenli bir ekosisteme odaklanırken, kripto para aklama ile ilgili kuralları sıkılaştırıyorlar. Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi, Ocak’ta, yıllık iş planının bir parçası olarak bir kriptoşar için düzenleyici çerçeve oluşturmayı planlıyordu. Otorite kripto endüstrisi için bir dizi düzenleyici onay yayınladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu