Yatırım yapmaya başla!

Avrupa’nın En Büyük Teknoloji Fuarına Damgasını Vuran Bir Drone Modeli: “PowerEgg”

Avrupa’nın En Büyük Teknoloji Fuarına Damgasını Vuran Bir Drone Modeli: “PowerEgg”

Teknoloji; insanoğlunun hayatını kolaylaştıran araç gereçlerin üretilmesi için gereken, bilgi ve yeteneğin eşsiz bir şekilde harmanlandığı olağanüstü bir sanattır. Bilim ve mühendislikten önce var olan teknoloji, günümüzün en önemli öğesidir. Akıl almaz bir hızla gelişen ve içerisinde birçok kategoriyi barındıran teknoloji; tıp alanından havacılık sektörüne, eğitimden askeriyeye kadar daha birçok sektörü etkisi altına almıştır. Artık bir araç olmaktan çıkıp adeta yaşamın kendisi haline gelen teknoloji, her geçen gün bizlerin kendisine daha da muhtaç olmamızı sağlıyor.

Sadece 5 yıl öncesine kadar hayal ürünü gözüyle baktığımız birçok araç, şimdilerde geleceğe ışık tutan akıllara zarar teknoloji ürünleri olarak karşımıza geliyor. Kendimizi adeta bilimkurgu filmlerindeymiş gibi hissettiğimiz bugünlerde meydana getirilen her teknoloji ürünü bizleri geleceğe daha da yaklaştırıyor. Başlangıçta keşif amacıyla üretilen İnsansız Hava Aracı ya da Drone olarak bilinen bu uzaktan kumandalı uçan araçlar, şimdilerde “bakkal çırağı” olarak bile kullanılır hale geldiler. Ulaşmanın zor olduğu yerlerden görüntü alabileceğimiz, kolay bir şekilde getir götür işlerini gerçekleştirebileceğimiz, bilimsel araştırmalarda veya arama kurtarma çalışmalarında kullanabileceğimiz bu araçlar; günümüzün en büyük buluşları olarak bizleri etkilemeyi başarıyor.

Birçok sektörde yer almaya başlayan drone modelleri, ayrıca birer ulaşım aracı olarak da kullanılabiliyorlar. Dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modeli Ehang 184 şimdilik bu işlevi gerçekleştirebilen tek drone olarak kabul edilse de daha fazla gelişmiş modellerin meydana getirilmesi çok sürmeyecek gibi görünüyor. Özellikle de IFA konusunda küresel çapta öncü şirketlerden bir tanesi olan PowerVision Group tarafından Ağustos ayında meydana getirilen ve Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarına damgasını vuran PowerEgg, drone modellerinin geleceğinin seyrini tamamıyla değiştireceğinin ipuçlarını bizlerle paylaşıyor.

Şimdi dilerseniz, Eylül ayının ilk haftasında Berlin’de düzenlenen IFA 2016 fuarına damga vuran PowerEgg drone modeline birlikte bir göz atalım:

Dünyanın İlk Hareket Tabanlı Drone Modeli

Dünyanın İlk Hareket Tabanlı Drone ModeliHer yıl Eylül ayının ilk haftasında gerçekleşen IFA adındaki Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı, bu yıl da birbirinden eşsiz cihazlara ev sahipliği yaparak bizleri bir kez daha büyülemeyi başardı. Ünlü teknoloji firmalarının muhteşem yeniliklerine ev sahipliği yapan IFA 2016’nın PowerEgg adındaki konuğu fuara tam anlamıyla damgasını vurdu. Pekin merkezli PowerVision ekibi tarafından geliştirilen bu etkileyici drone modeli tek elle kontrol edilebilen, hareket tabanlı dünyanın ilk insansız hava aracı olarak teknoloji meraklılarıyla buluştu. Basit bir buton yardımıyla el ve kol hareketlerinize göre hareket edebilen bu araç, ayrıca iki elle kullanılan alışılmış bir uzaktan kumanda ile de kontrol edilebiliyor.

AKLINIZI BAŞINIZDAN ALACAK TEKNOLOJİK BULUŞLAR İÇİN TIKLAYIN.

PowerEgg Drone Modelinin Kompakt ve Portatif Tasarımı

PowerEgg Drone Modelinin Kompakt ve Portatif TasarımıFazlasıyla kolay bir şekilde kontrol edilebilen bu drone modeli, yumurtayı andıran yapısıyla da oldukça etkileyici görünüyor. Şık, kompakt ve portatif yapısıyla 5 kilometreye kadar gerçek zamanlı video gönderimi de yapabiliyor. Bünyesinde barındırmış olduğu etkileyici teknik özelliklerle özel anlarınızı yakalamak için ideal bir yol arkadaşı olan PowerEgg, HD video aktarım paketleriyle bu anları çok daha etkileyici hale getiriyor. Sırt çantanızda bile taşıyabileceğiniz bu portatif drone modeli, ayrıca 23 dakika boyunca kesintisiz bir şekilde gökyüzünde süzülebiliyor.

Sahip Olduğu Teknik Özellikler ile Geleceğe Meydan Okuyor

Sahip Olduğu Teknik Özellikler ile Geleceğe Meydan OkuyorEğer PowerEgg drone modelinin sahip olduğu bu yenilikler, halen daha sizleri etkilemedi mi? O zaman bir de üst düzey teknik özelliklerine birlikte bir göz atalım. Kapalı alanlarda, alçak tavanlı mekanlarda ve GPS bağlantısının olmadığı bölgelerde de uçuş gerçekleştirebilen PowerEgg, 3 eksenli denge çemberi üzerine yerleştirilmiş 4K UHD bir kamera ile de 360 derecelik panoramik görüntü alabilmenizi sağlıyor. Bu özelliklerin yanı sıra uçuş yazılımı ve çoklu otomatik uçuş moduyla da sahiplerinin işini fazlasıyla kolaylaştırıyor.

Günümüzde teknolojinin büyüleyiciliğine tamamıyla kendimizi kaptırmış bir şekilde yeni gelişmeleri büyük bir merakla takip ediyoruz. Berlin’de düzenlenen IFA 2016, CES veya MWC gibi teknoloji fuarları da bu merakı daha da körüklemeyi başarıyor. IFA 2016’nın geleceğe ışık tutan teknolojik ürünleri arasında dikkatleri üzerine çeken PowerEgg, daha önce benzerine rastlamadığımız bir drone modeli olarak karşımıza geliyor. Peki, IFA 2016’ya damgasını vuran PowerEgg drone modelini test etmek istemez miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum