Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doha Forumu’nda Konuşan Zelenskiy’den Enerji Vurgusu

Rusya’ya enerji bağımlılığının azaltılması konusunda bir kez daha konuşan Zelenskiy, Doha Forumu’nda önemli açıklamalarda bulundu.
Doha Forumu’nda Konuşan Zelenskiy’den Enerji Vurgusu
Son Güncelleme: 
Yorum

25-26 Mart 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan “Yeni Dönem İçin Dönüşüm” temasıyla gerçekleştirilen Doha Forumu 2022 başladı. Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin açılış konuşmasıyla başlayan Foruma, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı.

Çavuşoğlu, dün yaptığı paylaşımda “Antalya Diplomasi Forumu ile Doha Forumu arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve temaslarda bulunmak üzere #Katar’dayız.” ifadesini kullandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy de Foruma video konferans yoluyla bağlanarak konuşma yaptı. Rusya’ya enerji bağımlılığının azaltılması gerektiğini bir kez daha yineleyen Zelenskiy, Katar’ın enerji üretiminin artması durumunda Rusya’nın petrol ve doğal gaz kaynaklarını diğer ülkelere şantaj yapmak için kullanamayacağını belirtti.

21. yüzyılda adaleti yerine getirmeye çalıştıklarını ifade eden Zelenskiy, 31 gündür uğraştıklarını ancak henüz başaramadıklarını söyledi. Rusya’nın saldırısı karşısında savaşmaya devam ettiklerini ve Ukrayna halkı ile birlikte barışı sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Nükleer silah konusunda ise “Rusya nükleer silah kullanma tehdidinde bulunuyor. Olması halinde bu sadece bir ülkeye değil tüm insanlığa karşı olacaktır.” şeklinde yorum yaptı.

Ülkesinde yaşlı, kadın, çocuk herkesin sığınaklarda yaşadığını, Rusya’nın insani yardımların yerlerine ulaşmasına bile engel olduğunu açıkladı. Sadece sivillerle kalmadıklarını, Ukrayna’nın tarım altyapısını ve limanlarını da vurarak dünyanın gıda güvenliğini tehdit ettiğini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu