Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğuş Oto Hisseleri 6 Ayın Zirvesinden Sert Geriliyor

Doğuş Oto hisseleri geçen hafta 35,84 lira ile 6 ayın zirvesini gördükten sonra %4 civarında düşüşle haftayı sonlandırmaya hazırlanıyor.
Doğuş Oto Hisseleri 6 Ayın Zirvesinden Sert Geriliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Doğuş Oto hisseleri Haziran ayının sonlarında başlattığı yükseliş eğilimini sonlandırmak üzere görülüyor. Hisseler 16 Eylül gününde 35,84 liraya kadar yükselerek 17 Mart tarihinden bu yana kaydettiği en yüksek seviyeye ulaşmıştı. Ancak bu hafta gösterdiği negatif performans ile zirveden düşüyor.

Bizim Menkul Değerler ise Doğuş Oto hisseleri için bir değerlendirme yaptı ve %18,6 getiri potansiyeline işaret etti. Hisselerin artan satış hacmi, başarılı maliyet politikası, pozitif fiyatlama, Eur/TL paritesindeki yükselişle güçlü iç piyasa performansı sergileyerek beklenti üstü bir bilanço açıkladığını ifade etti. Doğuş Oto, 2021 yılının ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe kıyasla %357 artışla 481,5 milyon lira net kâr elde ederken, FAVÖK %243 büyümeyle 746 milyon lira kaydedilmişti.

Bizim Menkul hisseleri endekse paralel getiri tavsiyesiyle işaretlerken, hedef fiyatı pay başına 41,75 liraya taşıdı. Araştırma kapsamına aldığı şirketin, 2021 genelinde 2 milyar TL FAVÖK elde etmesini beklediklerini açıkladı.

Doğuş Oto hisseleri (DOAS) ise TSİ 17:00 sularında %3,86 oranında negatif performansla 33,84 liradan işlem gördü.
Doğuş Oto Hisseleri Yüzde 3,86 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler, dünkü işlemlerde 35,48 lirayı gördükten sonra düşüşe geçti ve günü 35,2 liradan tamamladı. Bugünkü işlemlere ise 35,12 liradan düşüşle başladıktan sonra aşağı yönlü eğilimini devam ettirdi. TSİ 14:20 sularında 33,6 liraya kadar gerileyen hisseler, haftayı negatif bölgede sonlandırmaya hazırlanıyor.

Hisselerin aşağı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 33,23 ve 32,62 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek. Ancak yeniden yukarı yönlü bir ivme kazanırsa 34,81 ve 35,78 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak.

DOAS kodlu hisselerin fiyat performansı incelendiğinde haftalık bazda %3,7 değer kaybettiği görülüyor. Hisseler aylık bazda %30,80 değer kazanırken, yıllık periyotta %150 oranında yükseliş kaydetmiş durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu