Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Docker, Kripto Para Madenciliğinde Kötüye Kullanımı Engellemek için Önlem Aldı

Bulut bilişim şirketi Docker, ücretsiz hizmetinde değişiklik yapıyor.
Docker, Kripto Para Madenciliğinde Kötüye Kullanımı Engellemek için Önlem Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para madenciliği her geçen dönem daha fazla ilgi görüyor ve bu sektöre yönelik yatırımlar artıyor. Popüler bir bulut bilişim entegrasyon çözümü olan Docker ise kripto para madenciliği kötüye kullanımı nedeniyle ücretsiz hizmetinde değişiklikler yapma kararı aldı.

Açıklamada bazı kötü niyetli kişilerin ücretsiz hizmet üzerinde madencilik yapmak için sunuculara saldırdığına yer verildi. Geçen hafta duyurulan bulut bilgisayar sürekli entegrasyon hizmeti, artık otomatik oluşturma özelliklerini ücretsiz katman hizmetine sunmayacak.

Müşteriler Saldırılardan Etkilendi

Müşteriler Saldırılardan Etkilendi

Docker bunu bir blog yazısında duyurdu ve saldırıların son aylarda arttığını ve ödeme yapan müşterilerini etkilediğini belirtti. Şirket Nisan ayı içerisinde sunucularındaki yükün 2 katına çıktığını ve madencilik nedeniyle hareket geçtiğini açıkladı.

Docker, uygulamaların bölmelerde çalışmasına izin veren son derece popüler bir yazılım olarak biliniyor. Ekip bunun kolay bir karar olmadığını, ancak kötüye kullanımı azaltmak için alabilecekleri tek önlemin bu olduğunu belirtti.

Docker, bu yeni saldırı türünden etkilenen dikkate değer bir platform olsa da, kesinlikle tek platform değil. Bazı entegrasyon bulut tabanı sağlayıcıları da benzer saldırılarla karşı karşıya kalıyor. Bu saldırılar, bulut bilişim hizmetleri sunan GitHub, GitLab ve Microsoft Azure gibi şirketleri de etkiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%