Yatırım yapmaya başla!

Disney+’ın Avrupa Pazarına Girişi Bir Hafta Erkene Çekildi

ABD ve Kanada’da büyük ilgi gören yayın servisi Disney+, yakında Avrupa’ya adımını atıyor.
Disney+’ın Avrupa Pazarına Girişi Bir Hafta Erkene Çekildi

Son yıllarda dijital platformlar milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılıyor. Yayın servisi konu olduğunda akla ilk gelen platform ise Netflix olmakta. Ülkemizde de 1.5 milyonu aşkın kullanıcısı olan Netflix, dünyanın açık ara en çok kullanılan dijital yayın servisi konumunda. Şirketin elde ettiği başarı ile beraber geçtiğimiz aylarda rakiplerinin de çoğaldığına tanık oluyoruz. Daha önce duyuruları yapılan ve yakın geçmişte kullanıma sunulan Disney+ ve Apple TV+ kullancılardan büyük ilgi görüyor.

Özellikle Disney+’ın yayın hayatına başlaması ile beraber yüksek oranda kullanıcı çektiği biliniyor. Geçtiğimiz günlere yeni servisin ABD pazarında Netflix kullanıcılarını kendisine çektiği ortaya çıkmıştı. Kanada ve ABD’deki kullanıcıların beğenisine sunulan Disney+’ın önümüzdeki günlerde Avrupa’da kullanılır hale gelmesi bekleniyor. Son haber ise yeni yayın platformunun Avrupa’ya planlanandan 1 hafta daha erken geleceğini ortaya koydu.

Disney+ Bir Hafta Erken Geliyor

Disney+ Bir Hafta Erken Geliyor

Disney’in yeni yayın servisi özellikle Star Wars dizisi The Mandalorian ile adından söz ettiriyor. Avrupada’ki kullanıcılar ise platformun kullanıma sunulacağı tarihi bekliyor. Daha önce yapılan açıklamalarda Disney+’ın 31 Mart tarihinde Avrupa ülkelerinde kullanılabilir durumda olacağı belirtilmişti.

Ancak gelen soh haber 24 Mart’ta İngiltere ve Batı Avrupa’daki diğer ülkelerde kullanıma sunulacağını gösteriyor. Bu ülkeler Almanya, İtalya, Fransa ve İspanya olacak. Sonrasında ise Avusturya, İrlanda ve İsviçre’de yeni yayın servisi kullanıcılar ile buluşacak. Yeni duyuru ile Avrupa’daki fiyatlandırma da belli oldu.

Servise abone olmak isteyen kullanıcılar aylık 5.99 euro ya da yıllık 59.99 euro ödeyerek hizmeti satın alabilecekler. ABD ve Kanada’da en çok indirilen uygulamalar arasında olan Disney+’ın Avrupa’da da büyük ilgi göreceği tahmin ediliyor. Avrupa’ya gelişin bir hafta önce çekilmesine sebep olarak The Mandalorian dizisinin korsan sürümlerinin önüne geçmek olduğu belirtiliyor.

Dizi halihazırda ABD ve Kanada’da izleyici ile buluştu ve kısa sürede korsan platformlarda paylaşılır oldu. Türkiye’de Disney+’ın ne zaman kullanıcıların beğenisine sunulacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor. Ancak tahminler yaz aylarından sonra olacağı yönünde.

Disney Geçmiş Birikimi ile Geliyor

Disney Geçmiş Birikimi ile Geliyor

ABD’de Disney+’ın almak isteyen kullanıcıların aylık 6.99 dolar ödeme yapması gerekiyor. Bir analist konuyla ilgili BBC’ye verdiği demeçte, “Birleşik Krallık için belirlenen fiyat, ABD pazarındaki seyir gözetilerek düşünülmüş. Bu hizmetler yıllarca para kazandırmayacak.” diye konuştu.

Bilindiği üzere Disney dünyanın önde gelen yapımcı şirketlerinden biri konumunda. Geçmişten gelen birikimi ile beraber Fox, Pixar, Marvel, Lucasfilm ve National Geographic gibi geniş bir yayın kütüphanesine sahip. Ayrıca izleyenlerin Bebek Yoda ile tanıştığı Star Wars dizisi The Mandalorian, Disney+’ın yeni yıldızı olarak dikkat çekiyor. Dizinin ilk sezonu geçtiğimiz ay tamamlandı. Yeni sezonun ise sonbahar aylarında izleyici ile buluşması bekleniyor. Disney+’ın Avrupa’da sunulması ile beraber Netflix’in nasıl etkileneceğini ise önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum